A mikulásvirág az ünnepeket megelőző időszak legkedveltebb szobanövénye. Mivel egy picit kényes, sajnos könnyen előfordulhat, hogy karácsony után a kukában végzi, mert hamar elhervad. Ennek azonban nem muszáj így történnie!
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Vegyél egészségeset!
Keress olyan példányt, amelynek felső levelei jól fejlettek és színpompásak! Azok, amelyeknél a piros részek szélén zöld elszíneződés található, még fejletlenül kerültek a cserépbe, így valószínűleg rövidebb életűek lesznek. Az alsó leveleknél csak annyi a lényeg, hogy minél sűrűbben helyezkedjenek el, egészen a talajig.
A papírba vagy műanyag fóliába csomagolt mikulásvirágot valószínűleg zsúfoltan szállították és tárolták. Márpedig ennek a növénynek friss levegőre van szüksége. Ráadásul fennáll a lehetősége, hogy a növény gyökerei is romlásnak indultak, ami a növény elhalásához is vezethet.
Ápold megfelelően!
A föld: A túl vizes föld nem jó, mivel a mikulásvirág gyökere hamar rohadásnak indulhat. Viszont annak ellenére, hogy az ünnepek virágáról beszélünk, Mexikóból származik, így a hideg és a szél nem jó neki. A lehető legjobb, ha enyhén nedves, nem túl hideg talajt találsz alatta.
A hely: Vásárlás után minél hamarabb találd ki a mikulásvirág állandó helyét, tehát ne tedd egyik asztalról a másikra „majd valahol úgyis jól érzi magát!” felkiáltással. Ne helyezd ajtó vagy ablak közelébe, huzatos helyre vagy fűtőtest mellé. 20-22°C-os szobában érzi magát a legjobban.
A cikk folytatódik, lapozz!