A sógorok és sógornők, akiket éppen úgy kapsz a házasság mellé, mint az apósodat és az anyósodat, néha igazi kihívásokat tartogatnak számodra.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
A családi összejövetelek gyakran nemcsak a régi anekdotákról és a közös vacsorákról szólnak, hanem szinte elkerülhetetlenül, kisebb-nagyobb konfliktusról is. Egy nemrégiben készült kutatás alaposan körüljárta a témát, és fényt derített arra, hogy miért válhatnak a sógorok olyan gyakori vitapartnerekké.
Sógor-sógornő kihívás: szinte borítékolhatóak a mindennapos feszültségek
Azon szerencsések közé tartozom, akik nagyszerűen kijöttek az anyósukkal és az apósukkal egyaránt, bár az is igaz, hogy komolyabban csak két családba kellett beilleszkednem. Viszont valahogy sosem találtam a közös nevezőt a sógorokkal és a sógornőkkel. Azt nem mondhatnám, hogy rossz volt a viszonyunk, de sosem mélyült el annyira, hogy mondjuk barátságról beszélhettünk volna.
A Talker Research által készített felmérés kimutatta, hogy a felnőttek átlagosan havonta legalább egyszer összetűzésbe kerülnek sógoraikkal, különféle témák mentén. Talán nem túl meglepő módon, a politikai nézetek vezetnek a listán: minden harmadik ember bevallotta, hogy ezek a viták gyakran kifejezetten hevessé fajulnak, úgyhogy igazolt tény: a politikai eszmecserék nemcsak karácsonykor boríthatják fel az ünnepi hangulatot.
A vitát azonban nem tudjuk elkerülni pusztán azzal, hogy kizárjuk a politikát a négy fal közül.
Generációs szakadék és a megértés hiánya
A kutatásban részt vevő pszichoterapeuta, Tara Arutunian szerint a viták egyik fő oka a generációs különbségekben rejlik. Az idősebb sógorok sokszor úgy érzik, hogy tapasztalatuk révén jobban átlátják a világ működését, és nehezükre esik megérteni a fiatalabb generációk álláspontját. Ez különösen igaz a politikai kérdésekben, ahol gyakran mindkét fél mélyen elkötelezett saját nézetei iránt.
A cikk folytatódik, lapozz!