Ha vásárolsz egy darab ínycsiklandó sajtot, megfelelően kell tárolnod, hogy friss maradjon, az íze és az állaga pedig optimális legyen mindaddig, amíg el nem fogyasztod. A jó hír az, hogy a sajt tárolásának többféle módja van, ami viszont nehézség, hogy egyik módszer sem feltétlenül helyes, különféle odafigyelést igényelnek. Tekintve pedig, hogy a legjobb praktikák az elmúlt 100 évben nem változtak, elég egyszer megjegyezned a jótanácsokat.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Ezekre az alapvető dolgokra figyelj oda
Az első és legfontosabb a hőmérséklet: bármilyen sajtról van szó, a legjobb, ha hűtőszekrény hőmérsékleten, körülbelül 4°C-on tárolod. A legrövidebb eltarthatóságra a friss sajtok esetén számíthatsz, mint például a mozzarella és a feta. Ezeket a sajtokat néha sós lében csomagolják, hogy növeljék az eltarthatóságukat és javítsák az állagukat. Ha sós lében csomagolt sajtokat veszel, ne engedd le róluk a sós vizet, ugyanis azáltal érhető el a lehető leghosszabb tartósság.
Ami az állapotváltozásokat illeti, várható, hogy a lágy sajtok, például a brie, a camembert vagy Limburger sajt, tovább puhulnak a tárolás során. Ezzel szemben a kemény sajtok, mint például a parmezán vagy az asiago, a koruk előrehaladtával még keményebbé válnak. Ha lehetséges, az adott sajtot nagy darabokban vásárold meg, és minden alkalommal csak annyit szeletelj fel belőle, amennyit fel szeretnél használni. Erre azért van szükség, mert a sajt felszeletelése megnöveli a felületét, több részét kitéve az esetleges szennyeződéseknek, oxidációnak és kiszáradásnak, egyúttal rövidítve az eltarthatóságát.
A cikk folytatódik, lapozz!