A színek pszichológiája azt állítja, hogy a különböző színek hatással vannak a hangulatunkra, az érzéseinkre, sőt a viselkedésünkre is. A rózsaszín például nyugalmat áraszt. A szerelemmel, kedvességgel és nőiességgel azonosítják. Kislányként bizonyára mindannyian imádtuk a rózsaszínt, és a divat világa sem nélkülözheti a rózsaszínt. Lehet lágy, halvány, vagy élénk pinkes, de lazacos vagy tüdőrózsaszín árnyalata is.
Valóban nőies, kislányos, romantikus szín lenne a rózsaszín? Az erősebb, élénkebb árnyalatok kifejezetten a magabiztosságot sugározzák, a babarózsaszín viszont a gyermeteg vonást. A halvány rózsaszín ugyanakkor relaxáló, a nagyon élénk változatok stimuláló hatásúak, sőt, agresszívvé is tehetnek.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/4 A rózsaszín jelentése
A rózsaszín valójában a piros halvány változata, és a szerelmet, a vágyat, az álmodozást, a romantikát jelképezi. Van azonban egy olyan nyugtató rózsaszín árnyalat, amelyet a börtönben használnak a rabok higgadtabbá tételéhez. Jelenti a gondoskodást, az együttérzést, a törődést önmagunkkal, melegséget és elfogadást.
A rózsaszín vidámságot, boldogságot közvetít, az érzékiség színe, ugyanakkor szórakoztató, energikus, vidám, friss, mint a tavaszi virágok.
Szimbolizálja a gyermekkori kedvességet, ártatlanságot, naivitást. A halvány árnyalat tiszteletet jelképez, a sötétebb árnyalat pedig hálát és megbecsülést. Az adventi gyertyán három gyertya színe lila, ez a búbánat jelképe, a harmadik vasárnap meggyújtandó gyertya pedig rózsaszín, az öröm szimbóluma.