Te is azok közé tartozol, akik rajonganak a különféle ízletes sajtokért? Nos, ebben az esetben jobb, ha tudod, hogy a sajt egyáltalán nem olyan egészséges, mint eddig gondoltuk, legalábbis a szakértők szerint. Bár tejtermékként értékes fehérjeforrásnak számít, erősen megkérdőjelezhető összetevőket is bevihetsz vele a szervezetedbe, ami egyenesen azzal is jár, hogy ha minden nap megeszel legalább egy szelet sajtot, az komolyan megbetegíthet.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Ilyen előnyökkel járhat a fogyasztása
A sajt kiváló kalcium-, zsír- és fehérjeforrás. Ezenkívül nagy mennyiségű A- és B-12-vitamint, omega-3 zsírsavakat, K-vitamint, valamint cinket, foszfort és riboflavint is tartalmaz. Számos tanulmány szerint a sajt – és általában a tejtermékek – megvédhetik a fogakat a fogszuvasodástól, valamint kalciumtartalmának köszönhetően a csontritkulás megelőzésében is segíthet. Mindezeket figyelembe véve nehéz elképzelni, hogy árthatunk is magunknak azzal, ha minden nap eszünk sajtot.
Ezért lehet mégis egészségtelen a sajt a szervezeted számára
Bár egyes kutatások szerint mi, magyarok kevesebb sajtot fogyasztunk az uniós átlagnál, mégis rengeteg olyan kedvelt ételünk van, aminek a sajt is a része. Ezért egyáltalán nem nehéz elérni azt az eredményt, hogy sokan naponta legalább egy szelet sajtot fogyasszunk. De mi is ezzel a probléma valójában?
Nos, a tudósok úgy vélik, hogy mi, fogyasztók többségében elfeledkezünk arról a tényről, hogy a tej eredeti rendeltetése szerint az újszülött borjak táplálására és serkentésére szolgál. Éppen ezért többszörös mennyiségű növekedési hormont tartalmaz. Minden állat csak addig fogyasztja a tejet, amíg teljesen kifejlett nem lesz. Az emberek ezzel ellentétben viszont sok esetben egész életük során fogyasztanak tehéntejet.
A cikk folytatódik, lapozz!