A legtöbb garzonhoz nem tartozik túlságosan nagy konyha, és már annak is örül az ember, ha kényelemesen össze tud dobni egy vacsorát. Néhány egyszerű praktikával azonban a picike konyhákat is be lehet rendezni úgy, hogy a szűkös hely ne okozzon bosszúságot a mindennapokban!
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Ha át lehet alakíttatni
Amennyiben te tervezed meg a konyhát – vagy csak a helyiség adott, és berendezheted – sokkal jobban jársz beépített bútorokkal.
Az előre gyártott szekrényekkel az a gond, hogy nem töltik ki teljesen a teret és emiatt egyáltalán nem megfelelőek a kis lakásokba. A személyre szabott megoldásokkal már egészen más a helyzet.
De mire kell figyelned? Mindenképpen építtesd be plafonig a konyhát, de néhány helyre szekrény helyett polcokat tegyél, így jóval szellősebb lesz az összhatás.
Fontos, hogy az alsó szekrényekbe minél több fiókot tegyél, hiszen így sokkal jobban kihasználhatod a rendelkezésedre álló teret – és persze mindenképpen használj világos színeket.
Jó, ez szinte kivédhetetlen, főleg, ha nem alakítottak ki előzőleg helyet a mikrónak és a létfontosságú kávégépnek. Ezeknek nyilván helyet kell szorítanod, de csak azokat a gépeket hagyd elöl, amiket nap mint nap használsz.
A kéthetente egyszer beüzemelt kenyérpirítónak, vagy a még ritkábban használt gyümölcsfacsarónak teljesen felesleges helyet áldoznod. Tárold őket pl. egy alsó, méretes polcon, vagy a felső szekrénysor tetején dobozban, amennyiben nem építették be plafonig az aprócska helyiséget.
A gyümölcskosarat is át kell tenned az asztalra, ha pedig virágokkal dekorálsz, jobban jársz a felakasztható kaspókkal.