Retikül, tűsarkú cipő, melltartó. Bár szinte minden nap viseljük vagy használjuk őket, mégsem tudjuk pontosan hogyan „került” hozzánk, kinek köszönhetjük. Tudod, miért épp a rózsaszín a lányos szín? Ugye, hogy nem. Cikkünkben összegyűjtöttünk pár érdekességet, meglásd, ezentúl más szemmel nézel a hajszárítóra is.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/7 Hajszárítás porszívóval?
Ha megkérdezünk egy kisgyermeket, mi a különbség fiú és lány között szinte biztos, hogy köztük lesz az, hogy a fiúknak rövid a lányoknak hosszú hajuk van ( még ha ez nem is mindig van így). A hosszú haj kétség nélkül a nőiesség, szexualitás szimbóluma lett. Már a Biblia is azt mondja, hogy ha az asszony hosszú hajat visel, ékessége az. Mi több, még a párválasztásban is szerepe van dús hajkoronánknak, ugyanis a feromonok annál nagyobb felületen érvényesülnek, minél hosszabbak a tincsek.
Ha nem is tudatosan, de lehet ezek miatt babrálnak annyit fürtjeikkel a nők szerte a világon. Akinek göndör van, egyenesíti, akinek egyenes göndöríti. Tudta ezt az az Alexandre F. Godefoy nevű úriember is, aki 1890-ben megalkotta az első elektromos hajszárítót.
Előtte ugyanis a leleményes hölgyek egy porszívóra erősített tömlővel szárították hajkoronájukat. De ha már az első hajszárítónál járunk, ki gondolta volna, hogy indiaiak már az 1500-as években használtak gyümölcsrostból és különböző gyógynövényekből készített sampont?