Ugye te is egyetértesz abban, hogy rengeteg olyan étel van, ami frissen a legfinomabb? De sokszor előfordul, hogy bármennyire finomat főztünk, sütöttük vagy vásároltunk, marad meg belőle későbbre is. Ez viszont még nem jelenti azt, hogy valami ne lehetne hasonlóan vagy olykor akár ugyanannyira finom felmelegítve, még akkor is, ha mondjuk pizzáról van szó. Van ugyanis mód rá, méghozzá nem is egy, amivel a maradék pizza is mennyei lehet!
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Air fryerben
Lena Bakovic dietetikus nemrégiben több olyan módszert is elárult a Southern Livingnek, amivel felmelegítve is fantasztikus lehet a pizza. A szakértő elsőként a sok konyhában nagy kedvencnek számító air fryert ajánlotta, méghozzá azért, mert nemcsak időtakarékos, hanem a pizza sértetlenségét, ízét és szerkezetét is jó eséllyel segít megőrizni, vagyis az alja ropogós, a teteje pedig puha, olvadó sajtos lehet akkor is, ha már nem friss.
Ennek érdekében azt ajánlja, hogy az air fryert állítsuk nagyjából 180°C-ra, és hagyjuk a pizzát melegedni 2 percig, majd ellenőrizzük, hogy elég meleg-e. Ha nem, melegítsük tovább még 1-2 percig, és már ehetjük is a pizzát! Ugyanez a módszer egyébként a dietetikus szerint hosszabb sütési idővel működhet akkor is, ha fagyasztott pizzát szeretnénk sütni. Vagyis ha van air fryerünk, akkor máris van egy eszközünk, amivel nemcsak melegíthetjük, de süthetjük is a pizzát.
Ha nincs air fryered, kenyérpirítód viszont igen, akkor is mennyei lehet a maradék pizzád. A dietetikus ebben az esetben azt ajánlja, hogy szeletenként melegítsük fel, végeredményben pedig szinte biztos, hogy a pizza eredeti állagát élvezhetjük. Fontos azonban, hogy ha a pizzától maszatos lesz a kenyérpirító, akkor egyből takarítsuk ki, nehogy a szennyeződés később valamilyen technikai problémát okozzon!
Ha esetleg egy egész pizza maradna meg, a dietetikus szerint a hagyományos sütőben való felmelegítés a legjobb módszer. Ebben az esetben azt javasolja, hogy melegítsük elő a sütőt körülbelül 240°C-ra, és egy felforrósított öntöttvas serpenyőben melegítsük fel a pizzát két perc alatt. Ha nincs öntöttvas serpenyőnk, akkor pedig egy kukoricaliszttel meghintett tepsi is jó opció lehet szerinte. Abban az esetben pedig, ha esetleg van otthon fatüzelésű pizzakemencéd, a szakértő szerint érdemes egyszerűen csak azt használni a felmelegítéshez.
Végül, de nem utolsó sorban nem mehetünk el szó nélkül a serpenyős módszer mellett sem, amire sokan esküsznek, ha 1-2 szelet pizza felmelegítéséről van szó. Ebben az esetben viszont a szakértő szerint különösen óvatosnak kell lennünk, nehogy elégessük a pizza alját: először is melegítsük fel a serpenyőt közepes hőmérsékleten, majd amikor már forró, adjunk hozzá néhány csepp vizet, ezután pedig tegyük a szeleteket közvetlenül a serpenyőbe. Fedjük le a serpenyőt egy szorosan záródó fedővel, hogy a feltétek felmelegedjenek, de ne száradjanak ki, a pizza tésztája pedig olyan ropogós legyen, mint amilyen még frissen volt!
A dietetikus a már említett módszerek mellett azt is hangsúlyozta, hogy élelmiszerbiztonsági szempontból maximum négy napig érdemes a hűtőszekrényben tárolnunk a maradék pizzát. Azonban fontos az is, hogy figyelembe vegyük, ha gyorsabban romló összetevőket, feltéteket tartalmaz, mint amilyen például a gomba vagy a tojás. Ilyen esetben a legjobb, ha mielőbb elfogyasztjuk!
Végül, de nem utolsó sorban fontos az is, hogy a maradék pizzát kihűlve mielőbb a hűtőszekrénybe tegyük, főleg, ha tejterméket is tartalmaz, méghozzá nem is akárhogyan. A szakértő azt ajánlja, hogy az egyes szeleteket alufóliába vagy élelmiszer-takaró műanyag fóliába, majd egy szorosan lezárható zacskóba tegyük, és így tároljuk, vagy ha úgy látjuk, hogy nem fogy el rövid időn belül, akkor fagyasszuk le.