A pislogás teljesen természetes része az életünknek, és általában nem is igazán gondolkodunk rajta; még csak észre sem vesszük, egyetlen perc alatt hányszor tesszük ezt meg. Azonban egy friss kutatás szerint a nonverbális kommunikációban nagyobb szerepet tölt be ez a cselekvés, mint azt eddig hittük volna!
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
Bár a szívverésünk folyamatos és szaporán ismétlődő, mégis, az emberi test leggyorsabb cselekvése szakértők szerint a pislogás: napi szinten átlagosan 13500-szor tesszük ezt meg, ami azt jelenti, hogy ha lemérnénk, azt az eredményt kapnánk, hogy egy napunk során összesen 10 percet töltünk pislogással. Persze valószínűleg te is tudod, hogy részben azért van erre szükséged, hogy nedvesen tartsd a szemeidet, ám valójában nem csak ez az egyetlen kizárólagos indok! Hiszen ha belegondolsz, sokkal többet pislogsz, mint amennyiszer a szemed nedvessége miatt szükség volna rá.
Egy felmérés során derült ki, hogy amikor beszélgetünk valakivel, nem csak összevissza pislogunk. Tudat alatt nonverbálisan így jelzel vissza a másik félnek arról, hogy például megértetted, mit mond neked. Ezt az üzenetet pedig ő is fogadja, anélkül, hogy az tudatosulna benne. Sőt, az eredmények szerint, amikor befejezel egy mondatot, és átadnád a szót a másik félnek, azt is egy pislogással jelzed. Ebből észleli a partnered, hogy most rajta a sor!

Megértenek téged, vagy csak úgy tesznek?
És nem, nem minden pislogás jelenti ugyanazt. Egy holland felmérés szerint például a rövidebb és a gyorsabb pislogások egyaránt mást jelentenek. A rövidebb azt jelenti, hogy megérted, mit mond a másik, de mégsem tudsz vele teljes mértékben azonosulni. Ezt persze nem feltétlenül adod szavakkal a tudtára, nonverbálisan viszont mégis. Ezzel ellentétben a hosszú pislogás arra utal, hogy totálisan átérzed, mit mond a beszélgetőtársad, és teljes mértékben meg is érted őt.