VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Vannak, akik már egészen fiatal koruktól kezdve tudják, hogy mivel szeretnének foglalkozni, mi az álmuk, azonban az élet nem mindig hozza úgy, hogy abból valóság is legyen. Hiszem azonban, hogy kitartással és elszántsággal szinte semmi nem lehetetlen. Pontosan ezt bizonyítja Tóth Judit, vagy ahogyan a legtöbben szólítják, Juci története is, aki gyermekkori vágyát váltotta valóra azzal, hogy 42 évesen divattervező lett, ma pedig már saját márkája is van, méghozzá nem is akármilyen: az egyedi zerowaste bőr ékszerekkel foglalkozó PEARLY Budapest.
Honnan ered a divat és a tervezés iránti szereteted?
Kiskorom óta szerettem volna divattervező lenni, ám ezt a vágyamat csak 42 évesen teljesítettem be, amikor elvégeztem egy divattervező iskolát.
Először a marketinges pálya felé vezetett az utad, hogyan jött az életedbe az ékszertervezés?
Az előbb említett divattervező iskola vizsgájához készítettem egy mini tüll-gyöngy ékszer kollekciót, melyből később a PEARLY lett.
Mi volt az a pont, amikor úgy érezted, ideje megalapítanod a PEARLY Budapestet?
A divattervező suli végeztével egy hajnalban azon gondolkoztam, hogyan tudnék mutatós, könnyű, színtípusra szabott ékszereket készíteni (színtanácsadást is tanultam, és tudom mennyire fontos a nőknek, hogy a kiegészítőik is harmóniában legyenek a ruháikkal) – és mivel addigra már a bőrökben gonokodtam, valahogy „megálmodtam” az első PEARLY-t, mely pici bőr pöttyökből állt egy dróton, másnap körbeküldtem a barátnőimnek, és mindenkinek tetszett, gondoltam, akkor ezzel érdemes lehet foglalkozni.
Hogyan jelenik meg a márkád életében a fenntarthatóság?
Az ékszereim nagyobb része hulladék bőrből készül, illetve van egy cipész bácsi, akinél tudok csak pár centiméteres bőr csíkokat is vásárolni, ha valami extrábbat szeretnék, pl. arany vagy mintás bőrt. Az ékszereimet csak vásárokban (WAMP) tudják megvenni havi 1 alkalommal a látogatók, vagy személyre szabott darabokat tudnak rendelni, webshopot nem tartok, illetve a workshopokon a saját egyedi ékszerüket/kollekciójukat tudják elkészíteni az érdeklődők.
Mi motivált arra, hogy színtanácsadással, stílustanácsadással is elkezdj foglalkozni?
Szerintem nagyon megkönnyíti egy nő életét, ha tudja, pontosan mi áll jól neki, önbizalmat ad, és ha valakinek a személyiségét tükrözik a ruhái is, sokkal jobban érzi magát. Nekem nagyon sok időbe telt, mire rátaláltam a saját stílusomra, ezért is szerettem volna erről tanulni.
45 éves koromra már tudom pontosan, milyen ruhákban érzem nagyon jól és nőiesnek magam. A saját fejlődési utam során tanultakat tudom átadni a nőknek és a saját tapasztalataim, illetve tanultak alapján tudok számukra segítséget nyújtani mind színek, mind saját stílus tekintetében.
A cikk folytatódik, lapozz!