Juci 42 évesen lett divattervező, ma a PEARLY Budapest büszke tulajdonosa

Juci 42 évesen lett divattervező, ma a PEARLY Budapest büszke tulajdonosa

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Juci 42 évesen lett divattervező, ma a PEARLY Budapest büszke tulajdonosa

VIDEO A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek

Vannak, akik már egészen fiatal koruktól kezdve tudják, hogy mivel szeretnének foglalkozni, mi az álmuk, azonban az élet nem mindig hozza úgy, hogy abból valóság is legyen. Hiszem azonban, hogy kitartással és elszántsággal szinte semmi nem lehetetlen. Pontosan ezt bizonyítja Tóth Judit, vagy ahogyan a legtöbben szólítják, Juci története is, aki gyermekkori vágyát váltotta valóra azzal, hogy 42 évesen divattervező lett, ma pedig már saját márkája is van, méghozzá nem is akármilyen: az egyedi zerowaste bőr ékszerekkel foglalkozó PEARLY Budapest.

Honnan ered a divat és a tervezés iránti szereteted?

Kiskorom óta szerettem volna divattervező lenni, ám ezt a vágyamat csak 42 évesen teljesítettem be, amikor elvégeztem egy divattervező iskolát. 

Először a marketinges pálya felé vezetett az utad, hogyan jött az életedbe az ékszertervezés?

Az előbb említett divattervező iskola vizsgájához készítettem egy mini tüll-gyöngy ékszer kollekciót, melyből később a PEARLY lett. 

Fotó: PEARLY Budapest

Mi volt az a pont, amikor úgy érezted, ideje megalapítanod a PEARLY Budapestet?

A divattervező suli végeztével egy hajnalban azon gondolkoztam, hogyan tudnék mutatós, könnyű, színtípusra szabott ékszereket készíteni (színtanácsadást is tanultam, és tudom mennyire fontos a nőknek, hogy a kiegészítőik is harmóniában legyenek a ruháikkal) – és mivel addigra már a bőrökben gonokodtam, valahogy „megálmodtam” az első PEARLY-t, mely pici bőr pöttyökből állt egy dróton, másnap körbeküldtem a barátnőimnek, és mindenkinek tetszett, gondoltam, akkor ezzel érdemes lehet foglalkozni.

Fotó: PEARLY Budapest

Hogyan jelenik meg a márkád életében a fenntarthatóság?

Az ékszereim nagyobb része hulladék bőrből készül, illetve van egy cipész bácsi, akinél tudok csak pár centiméteres bőr csíkokat is vásárolni, ha valami extrábbat szeretnék, pl. arany vagy mintás bőrt. Az ékszereimet csak vásárokban (WAMP) tudják megvenni havi 1 alkalommal a látogatók, vagy személyre szabott darabokat tudnak rendelni, webshopot nem tartok, illetve a workshopokon a saját egyedi ékszerüket/kollekciójukat tudják elkészíteni az érdeklődők. 

Mi motivált arra, hogy színtanácsadással, stílustanácsadással is elkezdj foglalkozni?

Szerintem nagyon megkönnyíti egy nő életét, ha tudja, pontosan mi áll jól neki, önbizalmat ad, és ha valakinek a személyiségét tükrözik a ruhái is, sokkal jobban érzi magát. Nekem nagyon sok időbe telt, mire rátaláltam a saját stílusomra, ezért is szerettem volna erről tanulni.  

45 éves koromra már tudom pontosan, milyen ruhákban érzem nagyon jól és nőiesnek magam. A saját fejlődési utam során tanultakat tudom átadni a nőknek és a saját tapasztalataim, illetve tanultak alapján tudok számukra segítséget nyújtani mind színek, mind saját stílus tekintetében. 

Fotó: PEARLY Budapest

Melyek voltak a legnagyobb kihívások, amelyekkel eddig a divatvilágban szembesültél?

A magyar piac elég kicsi és telített, de azt gondolom, hogy ha valaki újdonsággal érkezik, megtalálja a célcsoportját, illetve marketingesként azt látom, hogy sok tervezőnek vannak csodás alkotásai, de nehezen tudják eladni őket, hiszen egy small business-ben manapság kicsit mindenhez érteni kell: marketing, sales, pénzügy…

Számomra a türelemmel szembesülni volt a legnagyobb kihívás, mert tény, hogy kb. 2-3 év kell hozzá, hogy egy tervező brandjét megismerjék az emberek, még ennyi, hogy esetleg sikeres legyen benne. Akiben nincs elhivatottság, türelem és szorgalom, az nem mindig tudja kivárni a sikert. 

Fotó: PEARLY Budapest

Hogy látod, mi mindent adhat egy nőnek, ha olyan holmikat visel, amelyek igazán illenek hozzá?

Önbizalmat, örömet, nevetést, magabiztosságot. 

Milyen élményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a workshopjaidon? 

Imádom, amikor valaki úgy érkezik hozzám, hogy nem ügyes, majd a végén 3-4 saját ékszert tart a kezében, melyeket előzőleg a színtípusára szabtunk. 

Mindenkinek a workshop elején tartok egy mini színtani előadást, mert szerintem fontos, hogy az ember tanuljon a színekről és a formákról, így garantálva, hogy tényleg olyan ékszert készít, melyet szeretni fog viselni. 

Fotó: PEARLY Budapest

A pillanat, amikor a 2. órában már mindenki csendben, flow-ban alkot, felülmúlhatatlan! Azt hiszem a workshopjaimon az igazi élmény a sajátkezűleg elkészített tárgy adta büszkeség érzése! 

Fotó: PEARLY Budapest

Mely eddig kapott visszajelzésekre gondolsz vissza a legszívesebben és milyen jövőbeli terveid vannak?

Nagyon sokan írták, mennyire nagy élmény volt 2-3 órára kiszakadni a mindennapi mókuskerékből és alkotni! 

Szeretném rendszeresebbé tenni a workshopokat, illetve több olyan helyre elvinni, ahol pl. csak számítógépes munkát végeznek a résztvevők (pl. céges csapatépítőkre). Magam is 15 évig egy multinacionális cégnél dolgoztam, és a legnagyobb hiányom a saját kétkezi produktum elkészítése volt (ami nem egy Excel táblázat). Az ékszer, melyet az ember maga tervez és készít el, maximálisan hozza ezt a feelingett!

Szerintem az emberek vágynak az alkotásra, a művészetek ismeretére, nem véletlenül olyan népszerűek manapság a workshopok! 

Fotó: PEARLY Budapest

Szeretném minél több nőnek megmutatni, hogy milyen szuper dolog alkotni, hogy egy kis énidő, csajos program a legjobb dolog, ami történhet velük!

Nyitófotó: PEARLY Budapest

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!