Ötletes magtartók és csíráztatók: kreatív megoldások a nyári palántázáshoz

Ötletes magtartók és csíráztatók: kreatív megoldások a nyári palántázáshoz

Címlap / Otthon / Kert és terasz / Ötletes magtartók és csíráztatók: kreatív megoldások a nyári palántázáshoz

Most vetnéd el a nyári magokat? Ha eddig halogattad a virág-, zöldség- vagy gyümölcsmagok elültetését, jó hírünk van: a késő nyáron és a kora ősszel előbújó csodás növények magjait még csak most kell elültetned, így nem vagy semmiről lekésve.

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

Ha magról vetnél, érdemes a természetesebb, környezetkímélőbb megoldásokban gondolkoznod, különösen akkor, ha csíráztatásról vagy a magok tárolásáról van szó.

Szeretnél eltérni a megszokott cserepektől, balkonládáktól, és inkább maradnál a fenntartható, kreatív megoldásoknál? Mutatunk néhány szuper ötletet lebomló magtartókra, amelyek nemcsak környezetbarát alternatívák, de még pénzt is spórolhatsz velük, ráadásul a saját munkádat is megkönnyítik.

Nézz körül a házban vagy a kertben, mert biztos találsz valamit, amit újrahasznosíthatsz hasonló ültetési célokra! Ha pedig teheted, vond be a gyerekeket is a kreatív ültetős projektbe, ugyanis nemcsak a kézügyességüket és a finommotorikájukat fejlesztheted mindezekkel, hanem garantáltan jó hangulatban, kreatívan és hasznosan is telik majd a közösen eltöltött idő.

1. WC-papír guriga

A WC-papír guriga teljesen komposztálható, így, hogyha már az elültetett magjaid palántává nőttek, nem kell külön kivenned a nevelt növényeidet a gurigából. Paradicsom és paprika csíráztatására tökéletes, de kisebb növényekhez is ideális. Könnyen kezelhető, ingyenes, lebomló praktikus ültetési eszköz.

A guriga használatához vágd be egy picit a papír alját négy irányban és hajtsd be a füleket, hogy úgy záródjon, mint egy dobozka. A gurigába mehet palántaföld vagy bármilyen ültetőföld, amibe a magokat szórod. Érdemes alá egy műanyag tálat rakni, hogy a locsolóvíz oda folyjon.

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!