Megrázó kísérlet zajlott a negyvenes években, amelynek alanyai újszülött csecsemők voltak. A babákat ellátták, etették, de semmilyen testi érintésben nem volt részük, nem figyeltek rájuk, nem kaptak még egy mosolyt sem. Négy hónap után kellett leállítani a kísérletet, mert a csecsemők fele maghalt, noha semmilyen egészségügyi okuk nem volt rá. Ezzel a végtelenül szomorú, de rendkívül tanulságos történettel kezdi TED előadását Békési Brigitta, aki Beautyrobic edzésforma megalapítója.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Az előadás szerencsére nem a múlt században lezajlott megdöbbentő, ma már minimum börtönbüntetést érő kísérletekről szól. Ellenkezőleg: egy pozitív, építő jellegű kutatás eredményéről számol be, amely azt az ősi vonzerőt hozza előtérbe, amely inspirálóvá, szórakoztatóvá teszi az embert. Ez a vonzerő mindenkiben ott rejlik és komoly károkat okoz, ha hagyjuk elbújni, háttérbe szorulni.
A vonzerő nem csak a párkapcsolatunkra hat, hanem az egész életünkre. A karrierünkre, a szociális hálónkra, az önmagunkkal való kapcsolatunkra. Sokan nem ismerik be, de a vonzerő nem egyszemélyes játék, mert nem rólunk szól, hanem arról, hogy mi mit váltunk ki a másik emberből. Azaz a másik emberről szól, arról, hogy ő mit gondol rólunk – fejti ki Békési Brigitta.
A szakember könyvet is írt a témában, és az anyaggyűjtés közben jött rá, hogy van három olyan alapvető szempont, ami meghatározza a vonzerőt.
Értő figyelem
Ha jobban belegondolsz, ki az, akivel szívesebben beszélgetsz? Azzal, aki megkérdezi, hogy vagy, mi újság a családoddal, a munkáddal, mik a terveid a jövőre nézve vagy azzal, aki alig várja, hogy elmesélje, mi történt vele, amióta nem találkoztatok, de egy szóval sem kérdez rólad? Az első típusba tartozó mellett azt érzed, hogy fontos vagy, számít a véleményed, fontosak az érzéseid. A második típus azt hozza ki belőled, hogy nem számítasz igazán, ettől értéktelennek érezheted magad.
A cikk folytatódik, lapozz!