Mindössze néhány év alatt TikTok lett az egyik legnépszerűbb közösségi média platform. Jelenlegi félmilliárdos felhasználói bázisával megkerülhetetlenné vált a mobiltelefont használó tizenévesek körében. A TikTok megjelenése óta számos trend, úgynevezett kihívás terjedt el az alkalmazás használói között. Néha ártatlannak tűnő, máskor teljesen agyament ötletek kapnak szárnyra és ezerszám vonzzák a követőket. Mutatunk néhány virális próbatételt, amelyek kockázatairól érdemes elbeszélgetni az arra fogékony fiatalokkal.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Halálos trendek
A Blackout Challenge, más néven ájulási kihívás, egy rendkívül veszélyes megmérettetés, ami évek óta felbukkan a TikTokon, annak ellenére, hogy a program algoritmusa igyekszik kiszűrni az ilyen videókat.
Ebben a kihívásban a résztvevők úgy próbálnak eljutni az ájulásig, hogy visszatartják a lélegzetüket és összehúzzák a mellizmaikat, miközben felvételt készítenek magukról, amit aztán feltöltenek a platformra. Aki végigviszi a kihívást, rövid idő elteltével tényleg elájul. Valójában ez a módszer súlyos egészségügyi problémát okozhat, beleértve az oxigénhiány miatt fellépő agykárosodást és a halált is. Sajnos több 10 és 14 év közötti gyermek is életét vesztette a kihívás miatt.
Egy 15 éves oklahomai lány 2020-ban halt meg, miután túladagolta a Benadryl nevű, vény nélkül kapható allergia elleni tablettát. Az ötletet, mondanunk sem kell, a TikTokról szedte, és arra számított, hogy a gyógyszer túladagolása ártatlan hallucinációkat okoz majd. Ezt az élményt szerette volna megörökíteni egy videó formájában, amit fel akart tölteni a népszerű alkalmazásra, de már nem tehette meg.
Később három texasi tinédzser is kórházba került a trend miatt, mire a gyógyszer gyártója közleményt jelentetett meg, hogy felhívja a figyelmet a túladagolás veszélyeire.
A cikk folytatódik, lapozz!