Vajon hazudik neked? Az FBI pszichológiai módszereivel kiderítheted

Vajon hazudik neked? Az FBI pszichológiai módszereivel kiderítheted

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Vajon hazudik neked? Az FBI pszichológiai módszereivel kiderítheted

Tudni, hogy csak blöfföl-e a kártyapartnered, tisztán látni, hogy az első randi után lesz-e még találkozás vagy kideríteni, hogy a szemedbe hazudik-e a párod, nem is olyan bonyolult, mint gondolnád. Dr. David J. Liberman amerikai író az Olvass az emberekben című bestsellerével segít lerántani a leplet azokról, akik nem egyenes úton járnak. A könyvben olyan módszereket, technikákat mutat be a szerző, melyeket az FBI és Egyesült Államok hadserege is használ. Érdekessége, hogy nem támaszkodik intuíciókra, feltételezésekre, de még a testbeszédre sem feltétlenül. Egy pszichológiai módszerről van szó, mellyel kiderítheted, hogyan gondolkodnak, mit éreznek valójában mások, miközben szavakkal próbálják meg leplezni az igazságot.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

1/9 Csellel leplezd le azt, aki hazudik

Kezdjük egy játékkal! Egy útkereszteződéshez érkezel, amely két faluba vezet. Az egyik faluban mindig hazudnak, a másikban mindig igazat mondanak. Abban a faluban van dolgod, amelyikben mindenki igazat mond.

Egy férfi az egyik faluból épp az elágazás közepén áll, de semmi jel nem utal arra, hogy melyik faluból jöhetett.

Egyetlen kérdést kell feltenned neki, a válaszából pedig tudni fogod, hogy merre menj tovább. Mi ez az egyetlen kérdés? Ha nem tudod, olvasd végig a cikket és eláruljuk.

2/9 Te hogyan csinálnád?

Tegyük fel, hogy valakit vagy valakiket meggyanúsítasz egy bűncselekmény elkövetésével, de nem teheted meg, hogy egyenesen a gyanúsítottaknak szegezed a kérdést: „Te tetted?”

Ennek a technikának az a feltevés az alapja, hogy egy bűnös személy bármit megtenne, hogy ártatlannak tüntesse fel magát. Ezért, ha egy az egyben megkérdezed a gyanúsítottad, hogy ő maga hogyan követné el az adott dolgot, amellyel egyébként titokban vádolod, komoly bepillantást nyersz a gondolatvilágába.

A pszichológiai feltevés a következő: amikor az adott cselekmény elkövetésére létezik egy mindenki által jól látható és ésszerű megoldás, ám az adott személy mégis egy szokatlan, bonyolultnak tűnő válasszal áll elő, akkor nyugodtan felírhatod a gyanúsítottak listájának élére.

pexels.com

3/9 A látszat-magabiztosság azonnali jelei

Általánosságban igaz, hogy valamiért mindenki szeretne magabiztosabbnak tűnni, mint amilyen valójában. Mintha csak azt hinnénk, hogy a bizonytalanság valamiféle bűn vagy jellemhiba. Sok első randevú is ezen csúszik félre.

Idegességünkben az agyunk igyekszik összekapni magát és mindent szó szerint vesz, ezért ha szarkazmust vagy egy ártatlan poént enged meg magának a randevú partnerünk, nem értjük meg azt, a humor ugyanis nem logikus nézőpontot kíván meg. S ebben a helyzetben sajnos úgy fog tűnni, mintha nem lenne humorérzékünk.

Másik jele a biztos, de leplezett idegességnek, ha a partnered az üdítőért nyúl, de eközben tekintetével folyamatosan figyeli a kezét, ahogy a pohárhoz emeli és vissza. Ennek oka, hogy a már százszor, ezerszer begyakorolt cselekvést idegességében nem tudná hiba nélkül megcsinálni, ezért folyamatosan kontrollálnia kell a mozdulatot.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!