Nők és a mikromegcsalás – Miért hagyunk nyitva kiskapukat?

Nők és a mikromegcsalás – Miért hagyunk nyitva kiskapukat?

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Nők és a mikromegcsalás – Miért hagyunk nyitva kiskapukat?

Minden párkapcsolat egyedi határok között működik jól, a határokat pedig kimondva vagy kimondatlanul a két fél hozza létre. Az, hogy mi számít megcsalásnak és mi nem, meglehetősen szubjektív fogalom. Létezik azonban egy elnevezés, ami közel áll a flörthöz, mégis több, súlyosabb annál: a mikromegcsalás.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

A jelenséget valahogy úgy kell elképzelni, mint, amikor valamilyen izgalmas csínyt követtünk el gyermekkorunkban, amiről tudtuk, hogy tilos és utólag attól rettegtünk, nehogy lebukjunk. A mikromegcsalás egyik jellegzetessége, hogy biztosan tudjuk: nagyobb árat fizetnénk, azért, ha kitudódna, mint amekkora élvezetet jelentett a kaland. Ez az ár lehet veszekedés, bizalomvesztés, de akár szakítás is, ha többszöri esetről van szó.

Mi számít mikromegcsalásnak?

Sokan osztják azt a nézetet, hogy a flörtölés egy olyan természetes emberi tulajdonság, amit nem szabad korlátozni, elfojtani vagy visszafogni. Akkor sem, ha kiegyensúlyozott párkapcsolatban élő kezd el flörtölni egy harmadik személlyel. 

Az önmegtartóztatás pszichére gyakorolt negatív hatásával érvelnek a mikormegcsalás támogatói, akik szerint teljesen normális, ha kikezdünk egy pincérrel az étteremben, ha néha ráírunk az exünkre vagy egy régi ismerőssel kezdünk kétértelmű, fülledt csetelésbe egy álmatlan éjszakán. A digitális világ a mikromegcsalások hagyományos színtere, ahol anélkül hagyhat nyitva kiskaput bárki, hogy arról a párja tudomást szerezne. 

Karolina Grabowska/pexels.com

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!