A konyhába belépve talán az egyik legszembetűnőbb dolog a mosogató és annak környéke. Akár rozsdamentes acélból, akár gránitból, akár más anyagból van a mosogató, mindig nagy fejtörést okoz a tisztítása, hiszen a szennyeződések és a vízcseppek pillanatok alatt meglátszanak rajta. Íme a legjobb módszerek a tisztításra!
Bevallom őszintén, a takarítás kapcsán talán a mosogató az a rész, amit a legjobban utálok megpucolni és csinálni (közvetlenül a vasalás után). Hogy miért? Azért, mert amint készen vagyok a tisztításával, ha megnyitom újra a csapot vagy beleteszek egy koszos tányért, rögtön olyan érzetet kelt az egész, mintha nem csináltam volna semmit. A vízcseppek és a szennyeződések pillanatok alatt meglátszanak rajta. Régebben rozsdamentes acél mosogatóm volt, ami a takarítás után úgy csillogott-villogott, hogy még Hamupipőke is megirigyelte volna az eljárást, de aztán pár használat után ismét úgy nézett ki, mintha ezer éve nem takarítottam volna meg. A helyzet most sem javult, bár már fekete gránitból van a mosogatóm. Picit talán kevesebb vízkő látszódik meg rajta, de a helyzeten nem változtat, hogy én tudom, hemzsegnek rajta a bacik és a szennyeződések, még akkor is, ha lelkesen súrolom folyton-folyvást.
Nincs mese azonban, valahogy pedig meg kell pucolni a mosogatót, és ha tisztítjuk, miért is ne tennénk meg oly módon, hogy olyan végeredményt kapjunk, mintha most vettük volna meg és szereltük volna be a helyére?
A mosogató tisztítása nagyon fontos feladat, még akkor is, ha nem használjuk sűrűn, mert mondjuk a mosogatógép elvégzi a piszkos munkát helyettünk. Ha azonban minden nap mosogatunk benne, érdemes hetente megtisztítani, ezzel is megakadályozva a baktériumok terjedését, a szennyeződések felhalmozását és a felületi elszíneződést. Persze a különböző fertőtlenítőkkel és vízkőoldókkal drámai hatást érhetünk el a tisztítás terén, de ha természetesebb megoldásokhoz folyamodnánk, a procedúra a következő:
1/4 Rozsdamentes acél mosogató tisztítása
Keverjünk össze 1 teáskanál természetes mosogatószert 1 liter forró vízzel, majd vigyük fel az elegyet nedves mikroszálas törlőkendőre.
Töröljük át a mosogató egészét ezzel a keverékkel.
A fogantyúkat és a csapot se felejtsük ki, hiszen ezeken több baktérium megtelepedhet olykor, mint magán a mosogatón.
Mossuk le a maradék mosószert a mosogatóról.
Ha foltok és szennyeződések maradtak, használjunk szódabikarbónát, hiszen természetes csiszolóként képes lesúrolni a foltokat és a maradványokat, anélkül, hogy kárt tenne a rozsdamentes acél felületében.
Szórjuk bele a szódabikarbónát a mosogatóba és egy másik ronggyal sikáljuk óvatosan, ám alaposan át, érezzük, ahogy a szódabikarbóna szemcséi dolgoznak.
Mossuk le meleg vízzel az egészet, ha készen vagyunk és száraz konyharuhával töröljük szárazra.
Ha biztosra akarunk menni, vágjunk félbe egy citromot és dörzsöljük át vele a mosogatót, hiszen a citrom természetes savjai segítenek lebontani foltokat, ha maradtak, és friss, üde illatot kölcsönöznek.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/4 Fehér porcelán mosogató tisztítása
Töltsük fel a mosogatót meleg vízzel, majd öntsünk bele egy fél csésze fehérítőt és hagyjuk állni öt percig.
Engedjük le, majd keverjünk össze 3 evőkanál szódabikarbónát 1 evőkanál mosogatószerrel negyed csésze meleg vízben.
Vigyük fel az elegyet egy mikroszálas törlőkendőre, és töröljük át vele a mosogatót.
Itt se felejtsük ki a csapot és a fogantyúkat, melyeket szintén a szódabikarbónás keverékkel kell áttöröljünk.
Mossuk le az egészet és tiszta ruhával töröljük át a mosogatót, ügyelve arra, hogy a széleit is letörölgetjük, és nem áll a víz az oldalán.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
VIDEO A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek