A december a mikulásvirágok időszaka. Ilyenkor a kertészetek, virágboltok, kis és nagykereskedések polcait ellepik a gyönyörű, élénk piros és élettel teli zöld színekben pompázó növények. Az otthoni környezet azonban nem biztos, hogy éppen neki való, ám ha ismerjük a szükségleteit, elkerülhetjük, hogy felkopaszodjon vagy a piros leveleket felváltsák a hétköznapi zöldek.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Sajnos sokan vannak, akik kevés figyelmet fordítanak ennek a szépséges növénynek a jóllétére. Néhány hét múlva azt látják, hogy kókadozik, sárgul, ledobta a leveleit, és a nemrég még lakás dekorációként funkcionáló mikulásvirág olyan csúnyácska lett, hogy jobb megszabadulni tőle.
A mikulásvirág jelzi a szükségleteit
Jó hír azoknak, akik ilyenkor lelkifurdalást éreznek, hogy egy kis odafigyeléssel csodásan bokrosodó, piros levelekkel virító növényt nevelhetünk a mikulásvirágból, ami akár még a következő nyáron is a lakás dísze lehet. A megoldás sok szempontból nevezhető érdekesnek, és szükség van hozzá egy nagy kartondobozra is.
A mikulásvirág őshazája Mexikó, ahol akár több méteres magasra is megnőhet, egy valóságos fa lesz belőle. Európába a 60-as években került be, a nemesítéseknek köszönhetően nyerte el az általunk ismert alakját ez a körülbelül 10-60 cm magasságú szobanövény.
A mikulásvirág igen jól kommunikál a környezetével, feltéve, ha tudunk olvasni a jelekben, amiket küld. Ha nem érzi jól magát, rögtön ledob néhány levelet, itt már elkezdtünk gondolkodni azon, hogy máshová helyezzük, ahol több fény van vagy alacsonyabb a hőmérséklet. Ha vizet kér, szomorúan leereszti a leveleit, de locsolás után hamar ismét vízszintesbe emeli a levélszárakat. Ha időben reagálunk, akkor a növény nem jut el addig a pontig, amikor már menthetetlen.
A cikk folytatódik, lapozz!