Sokszor hallottuk azt, hogy a mikrohullámú sütőben melegített ételek, italok mennyire károsak az egészségre. A legelső vizsgálatok óta tudják, hogy ez a fajta hullám károsítja a biológiai rendszereket, ezért megszabtak egy határértéket, mely országonként változó. A kérdés az, hogy érnek-e ezek a határértékek valamit, azaz, használhatjuk-e nyugodt lelkiismerettel a mikrot. Arra pedig felkaptam a fejem, hogy Svájcban és Franciaországban tilos reklámozni a mikrohullámú sütőket.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Mi történik a sütőben?
A kutatások megállapították, hogy a mikroban melegített fehérjék másképp denaturálódnak, mint a tűzhelyen melegítettek. A rezgés által létrehozott energiától melegszik fel az étel, így történik a denaturáció, ez eddig természetes folyamat, ám a vízmolekula szerkezete olyan formában változik, ami káros.
Az emberi test nagy része vízből áll, ezt mindenki tudja. Azért ennyire fontos a víz, mert van egy speciális tulajdonsága: dipólusos molekula. Ez a tulajdonsága teszi szervezetünk számára ennyire fontossá – többek között.
A vízről pár szó
Dr. Masari Emoto japán kutató, kísérleteket végzett a vízzel, mégpedig információhordozásra kényszerítette azt – például zenével. Más formulában fagy meg a víz, amikor harmonikus, klasszikus zene hatása érik és másként, amikor mondjuk heavy metal. A víz az egyik legegyszerűbb vegyület, ám lehet programozni, melyet fényképekkel be is bizonyított. Könyve Magyarországon is megjelent A víz rejtett bölcsessége címmel.
A mobil, a mikro, és a kerámia főzőlap
Termovíziós felvételekkel igazolták, hogy a mobil rövid használata is – a mikrohatás révén – felmelegíti az agyat. Érdemes végig gondolni, hogy az agy az agyvízben, folyadékban van. Egy magyar kutató, Dr. Varga András és más neves kutatók igazolták, hogy a mikrohullám romboló hatású a sejtmembránra, mely az anaerob légzést – sejtlégzés – befolyásolja. Ez megzavarja a sejtosztódást. A manapság oly divatos kerámia főzőlap is gondot okoz, ám más miatt, amit úgy nevezünk, elektromágneses erőtér.