Csókolózni jó dolog, de tényleg csak ennyi lenne az egész? Egyáltalán, kinek jutott ez először eszébe, és miért nem hagytuk azóta sem abba? Egy új könyv nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy lerántsa a leplet a csókolózás múltjáról és jelenéről. Vigyázat, cuppogós tartalom következik!
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/3 Az állatvilágból eredhet?
Sheril Kirshenbaum könyvében, a The Science of Kissing: What Our Lips Are Telling Us-ban a csókolózás eredetének és okának jár utána, antropológiai, biológiai és genetikai okokat is számba véve – igen, szándékosan használtuk ezt a fordulatot.
A könyv a Rutgers University antropológusának, Helen Fishernek a munkáját is idézi, aki azt mondja: a csókolózás kielégít bizonyos alapvető vágyakat, például a romantikus kötődést, a kapcsolat megteremtését és a szexuális vágy fenntartását, így evolúciós szempontból is hasznos, hiszen segít a pároknak együtt maradni, ezzel növelve az utódok életben maradásának esélyét.
A csókolózás az emberiség kultúrájának 90%-ában elterjedt, azaz valóban népszerű jelenségről beszélhetünk, ami azt látszik igazolni, hogy a gyakorlat bevált. Hogy a csókolózás honnan ered és ki találta ki, azt nem tudjuk biztosan, de egyes feltevések szerint arra a gyakorlatra vezethető vissza, amivel az állat szülők táplálják a kicsinyeiket – eszerint az elmélet szerint a csókolózás is ilyen odaadást, gondoskodást, elkötelezettséget szimbolizálhat.