„A ruhák számomra a viselőjükkel kelnek életre” – Halmi Fanni egyedi, fenntartható esküvői ruhákat tervez

„A ruhák számomra a viselőjükkel kelnek életre” – Halmi Fanni egyedi, fenntartható esküvői ruhákat tervez

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / „A ruhák számomra a viselőjükkel kelnek életre” – Halmi Fanni egyedi, fenntartható esküvői ruhákat tervez

Teljesen természetes, ha egy menyasszony számára az esküvője napja az élete egyik legfontosabb eseménye, ahhoz pedig, hogy igazán jól is tudja magát érezni a bőrében, rengeteget adhat egy kifejezetten rá szabott, a stílusához igazított esküvői ruha is.

VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd

Jól tudja ezt Halmi Fanni, a FANNiHALMi megálmodója is, aki nemcsak, hogy csodás kreációkat álmodik meg, és fordít kiemelkedő figyelmet minden hozzá forduló menyasszonyra, de az összes munkája a fenntarthatóságon, az upcycle világán alapszik, ami még szerethetőbbé teszi a ruháit.

Honnan ered a divattervezés iránti szereteted?

Alapvetően óvodás korom óta nagyon foglalkoztat a ruhák, viseletek ábrázolása. Nem is annyira önmagukban az öltözékek, hanem inkább a karakterek ábrázolása a ruhák szimbólumrendszerén keresztül az, ami mindig is érdekelt és foglalkoztatott. A részletekre fókuszáló, abban hosszasan elmerülő gyerek voltam, rajzolás közben mindenképpen.

Fotó: FANNiHALMi

Hogyan sajátítottad el az alapjait, és milyen munkákkal foglalkoztál kezdetben?

Gimnázium után ruhaipari technikumban tanultam tovább, ahol 2 éves női szabász képzésre jártam. Ezzel párhuzamosan filmes rendezőasszisztens tanfolyamra is jártam, mert alapvetően a jelmezek felé szerettem volna orientálódni. Így volt lehetőségem később filmekben, reklámokban dolgozni az egyetemi éveim alatt. 

Jelmeztervezőként és stylistként is kipróbálhattam magam, közben az ELTE Társadalomtudományi Karán végeztem nappali tanulmányaimat, ebben a világban teljes gőzzel nem merültem el (legfőképpen időhiány miatt). Bár voltak évek, amikor a ruhák világától kicsit távolabb kerültem, mindig éreztem, hogy bár sok minden érdekel, de az emberekkel való munka és öltözékek tervezése még megtalál valamilyen formában.

Fotó: FANNiHALMi

Mi volt az a pont, amikor úgy érezted, saját márkát kell alapítanod, és miért éppen az esküvői ruhák tervezése mellett döntöttél?

A fenntarthatóság, illetve konkrétan az upcycle világa az, ami mindig érdekelt és elképesztően inspirál. A hulladékból értéket készíteni gondolata és az alkotás folyamata mai napig lenyűgöz, számomra ez az igazi napról napra tartó motiváció. Az, hogy milyen területen kellene így alkotnom, eléggé adta magát, mivel a ruhákhoz értek leginkább, ezért gondolati szinten próbáltam összekapcsolni a két érdeklődési területet.

Önmagában a divattervezés vagy viselettervezés kevésbé érdekel, a ruhák számomra a viselőjükkel kelnek életre. Blanka barátnőm kérésére készítettem el a menyasszonyi ruháját, és úgy éreztem, megérkeztem. Ez az a világ, amiben mindent megtaláltam: karakterábrázolás, jelmezszerű klasszikus szabásvonalak és emberekkel való közös munka. 

Fotó: FANNiHALMi

Már csak mellé kellett tenni, hogy új alapanyagokat nem tudok bevonni az alkotási folyamatba (személyes elköteleződésem a fenntarthatóság mellett ezt nem engedte). Nagy kérdés volt számomra, hogy ez kit fog érdekelni, egyáltalán lesz-e olyan menyasszony, aki hasonlóan gondolkodik az anyagok körforgásban tartásáról, így a vállalkozás elindítása nem volt magától értetődő. 

Hatalmas szerencsém volt, mert belecsöppentem egy nagyon támogató, női vállalkozókat segítő programba az ötletemmel, és a megvalósításhoz pályázni tudtam támogatásra, és sikeresen elnyertem azt.

Az üzleti modell leírása után már sorsszerűen alakultak a dolgok. Persze a Covid és az inflációs spirál nagyon megnehezítette az elmúlt éveket, de tele vagyok ötletekkel, és továbbra is hiszek abban, hogy egyre többen találjuk fontosnak kicsiben is a környezettudatos vállalkozásokat.

Hogyan valósul meg nálad a gyakorlatban a fenntarthatóság?

Folyamatosan motivál olyan anyagok használata, amik már a kukába kerülnének, jó esetben még egy szalagavatót kihúznának. Minden alapanyag játszik nálam, a vintage esküvői ruháktól a szalonos ruhákig, a turkálóban megtalált izgalmas csipkékig. Nagyjából 4-5 ruhadarabból készül el egy viselet nálam, a menyasszonyok elképzelésének megfelelően készülök az alapanyagokkal, a végső fazont együtt álmodjuk meg. 

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!