Ki számít valójában „gonosznak”? Ez a 4 legsötétebb vonásunk

Ki számít valójában „gonosznak”? Ez a 4 legsötétebb vonásunk

Címlap / Életmód / Lélek / Ki számít valójában „gonosznak”? Ez a 4 legsötétebb vonásunk

Az elmúlt években alapvető szerep jutott a pozitív életfelfogásnak, az optimizmusnak: inkább arra koncentráltunk, hogy a boldog, kiegyensúlyozott embereket tanulmányozzuk és megvizsgáljuk, minek köszönhetik elért lelkiállapotukat.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Azonban Del Paulhus nevéhez olyan megkerülhetetlen témák tartoznak, amik kivédhetetlenek, ha az egyensúlyban levő személyiségeket vizsgáljuk. Sötétség nélkül ugyanis nincs fény. Ahhoz, hogy tudjuk, milyen személyiségvonások felelnek a boldogságért és azért, hogy „jó embernek” számítsunk, azzal is tisztában kell lennünk, milyen tulajdonságok okolhatóak személyiségünk „sötét oldaláért”.

Paulhus és munkatársai négy különféle önközpontú és társadalmilag sértő embert soroltak fel, akikkel a legtöbben a mindennapi életünk során találkozunk: ők a nárciszták, a machiavellisták, a nem klinikai pszichopaták és mindennapi szadisták.

Ezek a tulajdonságok mindenkiben ott lapulnak, tehát senki sem kizárólag jó, vagy éppen rossz. Az elemzés során a hangsúly tehát azon van, hogy akiben sokkal több a rossz, mint a jó, az alapvetően gonosz embernek fog számítani. Attól, hogy a alábbiakban felismersz néhány rád jellemző vonást, még nem leszel gonosz, mert mindenki talál olyan negatív tulajdonságot, amivel részben, vagy egészben azonosulni tud. 

Kívülállók számára nehezíti a felismerést, hogy azok az emberek, akikre jellemzőek ezek a negatív tulajdonságok, kiválóan leplezik magukat.

Általában extrovertáltak, nyitottak, kedvelik a társaságot és minden esély megvan arra, hogy jó benyomást keltenek. Ez szükséges ahhoz, hogy az embereket saját céljaiknak megfelelően irányíthassák, kihasználhassák.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!