Ezzel a recepttel már régóta adós voltam – főként önmagamnak. Imádom a palacsintát és az édes süteményeket, lepényeket, de a gofri retro hangulatát nem tudja visszaidézni semmi.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Most, hogy megjött a hűvös idő, jól esik reggelente a meleg reggeli, így egyszerűen nem tudtam tovább halogatni, gofrit kellett sütnöm. Bevallom, gofrisütő tekintetében nem vagyok túl felkészült, ugyanis még egyetemista koromból rám maradt, teljesen márkátlan, cserélhető lapos melegszendvicssütőm van.
Kicsit aggódtam is, mikor elővettem, hogy az annak idején nagyjából 3000 forintért vásárolt kis gépezet ennyi év távlatából mit fog produkálni, de tökéletesen megállta a helyét. Szóval senki se aggódjon, nem szükséges semmilyen extra kütyü a művelethez. Egy teljesen alap melegszendvicssütőből is tökéletes gofrik fognak felbukkanni a sütési idő leteltével.
Hozzávalók (8 gofrihoz)
- 120 g zabliszt (vagy darált zabpehely)
- 1 adagolókanál natúr tejsavófehérje
- 3 tojás
- 40 g eritrit (vagy bármilyen cukorhelyettesítő ízlés szerint)
- 2 dl növényi tej (nálam light rizstej volt jelen esetben)
- 1 vanília kikapart belseje
- 1 csomag sütőport
- 1 csipet só
- 4 evőkanál kókuszolaj
Elkészítés:
- Dolgozz össze minden hozzávalót egy robotgép vagy kézi mixer segítségével (akkor jó a tészta állaga, ha nagyon sűrű palacsintatésztát kapunk.).
- Hagyd állni 5-10 percig!
- Mielőtt elkezded sütni, nézd meg, hogy nem sűrűsödött-e be túlzottan. A lényeg, hogy még tudd kanállal a sütőbe merni.
- Ha túl sűrű lett, adj hozzá egy kis tejet vagy vizet.
- Kend meg egy ecset segítségével a gofrisütőt egy kis kókuszolajjal és forrósítsd fel!
- Tegyél egy-egy kanál tésztát a formákba úgy, hogy mindenhová jusson.
- Fontos, hogy ne legyen túl sok a tészta, mert sütés közben dagadni fog, és hajlamos kifolyni a sütőből.
- Ezután a gofrik nagyjából 3-4 perc alatt megsülnek nálam (Valószínűleg ha a te sütőd erősebb, vagy gyengébb, más lesz az optimális sütési időd is. Nincs mese, ki kell kísérletezni!).
Megjegyzés:
Jó, ha tudod, hogy ez a recept picit szárazabb, mint a hagyományos gofri, illetve kísérletezős. Attól függ a végeredmény, hogy mennyit állt a tészta, mekkorák voltak a tojások, milyen fajta a fehérje, amivel turbózzuk. Érdemes egy kisebb kanállal kisütni, mielőtt nekiesünk a folyamatnak, és megkóstolni, hogy jó lesz-e, vagy javítani kell az állagán annak megfelelően, hogy túl lágy, vagy túl száraz lett.
A gofri tetejére most friss áfonyát turmixoltam össze egy kis natúr joghurttal, illetve proteinporból készítettem rá csokiöntetet.
Kísérletezésre fel!