A halál mindannyiunkat foglalkoztat valamilyen szinten, de vele kapcsolatosan csak egy dolog biztos: aki erre a világra születik, az egyszer meg is hal. Mi lenne, ha a tudomány végre képes lenne megfejteni, kézzel fogható bizonyítékot adni arra vonatkozóan, hogy mi történik az agyunkban életünk utolsó pillanataiban? És mit szólsz, ha azt mondom, a tudósok egy új kutatás révén most egy lépéssel közelebb kerültek a válaszhoz?
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
A tudomány (is) régóta próbálja megérteni, mi történik velünk, amikor meghalunk. Az élettani folyamatokkal tisztában vannak a kutatók és az információk bárki számára elérhetőek akár az interneten böngészve. Azonban egy dolog eddig legfeljebb a spirituális tanokban került a szemünk elé: az, hogy mi történik a tudatunkkal vagy ha úgy tetszik, a szellemünkkel, lelkünkkel.
Vannak, akik halál-közeli élményeket tapasztalnak egy baleset során. Ők olyan látomásokról mesélnek, amelyek a túlvilágról, a fényről, a „másik oldalról” szólnak. És vannak, akik újraélesztést követően egyszerűen nem emlékeznek semmire vagy csak sötétről, hidegről számolnak be.
Az agy utolsó aktivitása: valóban a lélek jele lehet?
A kutatók a közelmúltban egy különös jelenséget figyeltek meg: az agy működése nem áll le teljesen akkor, amikor a szívünk megszűnik verni. Sőt, egyes tudósok szerint a halál pillanataihoz közeledve az agyunkban hatalmas aktivitási robbanás történik, amely akár a lélek távozásának bizonyítékaként is értelmezhető.
A George Washington Egyetem kutatói egy különleges kísérletet végeztek, amikor érzékelőket helyeztek el 7, klinikailag halott beteg agyán. Az érzékelők segítségével rögzítették, hogy mi történik az agyukban, miközben az életfenntartó készülékeiket végleg leállították. Az eredmények meglepőek voltak: miután a szívük leállt, a betegek agyában olyan erős gammahullámok jelentek meg, amelyek a tudatosságra, érzékelésre és mozgásra jellemzőek. Ráadásul volt, hogy ezek a hullámok 90 másodpercig tartottak.
Dr. Stuart Hameroff, az Arizonai Egyetem aneszteziológia és pszichológia professzora szerint ez a jelenség azt sugallja, hogy a tudatunk nem csupán a biológiai folyamatok eredménye, hanem sokkal inkább egy kvantum szintű, különálló entitás.
