Szervezetünk változásait, egy-egy környezeti hatás következtében, alapvetően idegi és hormonális rendszerünk szabályozza. Utóbbi rendszer az ősibb, mely megbízható, stabil, viszont lassabban reagáló rendszer, ami már magzati korban is alakítja a belső szervek működését. És mielőtt azt gondolnád, hogy ez kizárólag gyógyszerekkel helyreállítható, el kell szomorítanunk, ugyanis mindenféle lelki változásra azonnal reagál.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Hormon kisokos
A hormonok olyan molekulák, melyek kémiailag kódolt üzeneteket továbbítanak vér útján a hormontermelő mirigytől a különböző sejtek felé. Ezzel segítik szervezetünk működésének összehangolását. Befolyásolják:
- sejtjeink növekedését, érését, anyagcseréjét
- keringési rendszerünk működését
- vizelet kiválasztását, só-víz háztartásunkat, immunrendszerünk megfelelő működését
- nemi területek harmóniáját
- stresszhelyzetekhez való viszonyulásunkat
Amikor negatív környezeti hatások érnek minket, az ideg-és hormonrendszerünk mindig túlélő üzemmódba kapcsol, hiszen elsődleges feladatuk az élet védelme. Ebben a túlélési állapotban pedig:
- romlik az emésztés
- emelkedik a vérnyomás, szívritmus-zavarok alakulhatnak ki
- a táplálék emésztése nehézkessé válik
- romlik a sejtek anyagcseréje
- az elégtelen felszívódás miatt vitamin és tápanyaghiány alakul ki
- gyengül az immunrendszer
- menstruációs zavarok lépnek fel
- hangulatingadozás és érzelmi viharok alakulnak ki
Az egyensúly felborulása
Nekünk, nőknek sokkal jobban kellene figyelnünk teste-lelki harmóniánkra, ugyanis a mi hormonrendszerünk sokkal érzékenyebben működik. Nagyon gyorsan tud reagálni a negatív hatásokra, ugyanakkor nehezebben tér vissza az egyensúlyi állapothoz. Íme a leggyakoribb női okok, melyek boríthatják a rendszert:
A cikk folytatódik, lapozz!