A nyár elengedhetetlen kelléke a naptej, hiszen senki nem szeretne rákvörösre és hólyagosra égni – az UV sugarak többi hosszabb távon káros hatásáról ne is beszéljünk. Biztos, hogy a fényvédelemmel kapcsolatos tanácsokat már álmodból felébresztve is tudod, azonban azzal sem árt tisztában lenni, hogy mi jelzi, ha lejárt a naptej, illetve miért nem érdemes a tavalyi krémet használnod idén is.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/4 Megromolhat a naptej?
Persze. Mind a kémiai, mind pedig a fizikai fényvédők lejárhatnak, általában 3 év a szavatossági idejük - bár csak abban az esetben használhatóak, ha megfelelően tároltad őket. Legyünk őszinték, a tengerparton vagy a medence mellett nem lehet a fénytől és hőségtől megóvni a dobozt - ez pedig különösen veszélyes a kémiai fényvédőkre, hiszen a bennük lévő molekulák lebomlanak az UV-sugarak hatására.
Ha a termék furcsa szagú, akkor valószínűleg valamilyen baktérium került bele, például ha koszos kézzel kented magadra, vagy gyakran hagytad nyitva.
A krém állaga is megváltozhat, általában jóval folyékonyabbá válik, ha megromlik, de elképzelhető, hogy pont ellenkezőleg, darabos lesz.
A naptej színe is megváltozhat. Akkor romlott meg a termék, ha sárgás, barnás színezetet kap, ezek az oxidáció jelei lehetnek.