Ázsia a világ legnagyobb kontinense, otthona a föld néhány leglátványosabb helyének – kezdve az ókori templomoktól az egzotikus szigetekig.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/7 Thaiföld
Több millió turista nem tévedhet, hisz Thaiföld a világ egyik legszebb uticélja nemcsak természeti szépségei miatt, hanem az emberek vendégszeretete és gazdag kultúrája miatt.
Az egzotikus, buja szigeteket csodálatos kék vizek veszik körül. Kiváló hely a búvárkodásra, tengeri sportokra és egy varázslatos nyaralásra. A thai kultúra régi és gazdag, buddhista templomaik világszerte híresek. A thai konyhaművészetet az aromák és különleges fűszerezés jellemzi (chili, citromfű, kókusztej).
Ázsia gyöngyszemei a Maldív-szivetek. Azurkék, tündöklő szineivel, az Indiai-óceán közepén található. A földi mennyországnak is tartják, nászutasok, búvárok, szörfösök és nyaralók bűvöletére. A táj buja, egzotikus és hihetetlenül szép.
A legtöbb korallsziget lakatlan. A világ legkisebb országa (298 km2), átlagos talajszintje 1,5m tengerszint feletti magasság. Sajnos a globális felmelegedés és a tengerszint növekedése miatt a Maldív-szigetek előbb-utóbb eltűnnek a világ térképéről…
A világ tetejének is nevezik, átlagos magassága 4900 méter. A hegyvidéki területek fölé büszkén tornyosul a Himalája, ettől még varázslatosabb a táj. Tibet egy igazán spirituális hely, talán itt van a legközelebb a természet és a vallás. A hihetetlen tibeti kolostorok tökéletesen illeszkednek a fennséges környezetbe.
Tibetben található a föld legmagasabb pontja, a Mount Everest (8848 m), amely a nepáli határon található. Híres továbbá csodálatos türkiz hegyi tavairól is. Tibet története a hetedik században kezdődik, amikor Songtsan Gampo megalapította a tibeti birodalmat. Ma Tibet Kína autonóm területe.
Érintetlenségével, hatalmas magasságaival úgy tartják, bolygónk legmagányosabb földrésze, és egyike az utolsó érintetlenül maradt ázsiai utazási céloknak. A világ tizenkilencedik legnagyobb állama, a közép-ázsiai fennsíkon fekszik, mintegy 1,5 millió km2 területen.
A hatalmas ország mindössze 2,9 millió embernek ad otthont, amelynek 40%-a a fővárosban, Ulánbátorban él. Az ország földrajza változatos és gyönyörű. Ázsia legnagyobb sivatagi területe, a Góbi-sivatag terül el déli részén, míg északi és nyugati részén hatalmas hegyvonulatai vannak. Zord telek (-40°C) és forró nyarak (30°C) jellemzik éghajlatát. Hihetetlen, de Mongóliában több ló él, mint ember, közel 3 millió.
A Kambodzsában található Angkor egy látványos vallási komplexum, a világ legnagyobb vallási épületeit találhatjuk itt, az Angkor Wat-ot. A templom 1113 és 1150 közt épül, II Suryavarman halotti templomaként – nyugat felé orientált, a halál szimbolikus irányába.
Angkor romjai közt körülbelül 1000 templom található, mintegy 3000 négyzetkilométeren – ez volt a legnagyobb iparosodás előtti város a világon, közel egymillió ember élt itt. Elképesztő, csodálatos szépségével és lélegzetelállító építészetével az egyik legnagyobb ázsiai látványosság.
Egzotikus strandjaival, zöld-tea ültetvényeivel, trópusi erdeivel Ázsia egyik legcsodálatosabb helye. Ez a szigetország Indiától mintegy 31 km-re délre található. Buja tea-ültetvényei káprázatos látványt nyújtanak (ceyloni tea).
De még mennyire nagy! Ez az egyik legnagyobb építmény a világon, kihagyhatatlan a Kínába látogatók számára. Erődítmény gyanánt építették az ötödik században. Az ország táját körbehatárolja, átvezet sivatagokon, hegyeken és réteken. Mintegy 6400 km hosszú, de összes mellékágával együtt 8851 km.