Mindenkit foglalkoztat az, hogy mi van a halál után. Sötétség vár ránk, és a nagy semmi, vagy valami egészen más? Orvosok, pszichológusok, hétköznapi emberek foglalkoznak a témával nap mint nap. Íme, 5 olyan könyv, amelyből hitelesen szerezhetsz információkat arról, milyen lehet a túlvilág kapuja.
VIDEO Napcsókolta smink, a forró estékre
1/5 Dr. Eben Alexander: A mennyország létezik - Egy idegsebész tapasztalatai a túlvilágról (Magnólia Kiadó, 2020.)
Dr. Eben Alexander ismert idegsebész. Úgy vélte, a halálon túli élmények léteznek, de ezek nem valósak, hanem a traumatizált idegpályák idézik elő.
Mindaddig így gondolta, míg őt is megtámadta egy olyan betegség, amelynek következtében a gondolatokért és az érzelmekért felelős homloklebenye leállt. Az orvos két hónapig kómában feküdt, kezelőorvosai már lemondtak róla, de ő felébredt. Ám nemcsak egyszerűen felébredt, új emberré vált. Amíg kómában volt, Dr. Alexander megjárta a túlvilágot, ahol egy angyalszerű lény feltárta előtte a testen túli létezés rejtelmeit.
Dr. Alexander nézetei teljesen megváltoztak, hiszen olyan élményben volt része, amelyben az Univerzum isteni forrásához került igen közel. Az agybetegsége előtt az orvos nem tudta háttérbe szorítani természettudományos felfogását, és nem tudta összeegyeztetni azt a hittel, a túlvilággal.
A kómából való ébredése óta azonban azt vallja, hogy a halál nem a vég, a lélek létezik, Isten létezik. Biztos lehetsz abban, hogy, ha elolvasod a könyvet, nem tudod anélkül becsukni, hogy ne foglalkoztatna a téma még jobban.
2/5 Raymond Avery Moody: Élet az élet után – Gondolatok a halál utáni életről (Ecclesia Kiadó, 1988.)
Raymond Avery Moody filozófus és orvos 150 olyan személy élményei alapján írta meg a könyvét, akik a klinikai halál állapotába kerültek, majd újjáélesztették őket.
A mű körül igen nagy vita alakult ki, amire Moody válasza egy újabb, magyarázó kötet volt. Ebben a további kutatások eredményeit is megírta.
A végső következtetés az, hogy a halál nem egy pillanat, hanem egy folyamat, ami egy bizonyos pontig még visszafordítható.
A kötetben leírt tapasztalatok a mindenkit érdeklő titok feltárására tesznek kísérletet. Segítenek megérteni a véges találkozását a Végtelennel, a teremtmény találkozását a Teremtővel, a viszonylagos találkozását az Abszolúttal. Vajon tényleg van élet az élet után?
3/5 Pim van Lommel: Végtelen tudat (Semmelweis Kiadó és Multimédia Stúdió Kft., 2019.)
Pim van Lommel könyve 2007-ben már bestseller lett Hollandiában, és 2010-ben elnyerte a Tudományos és Orvosi Hálózat könyvdíját. A kardiológus kutatásai azonban korábbra nyúlnak vissza
Már 2001-ben publikált a The Lancet című orvosi lapban. A kutatást 344 holland beteggel végezte – halálközeli élményeket kutatott. 62 páciensről bebizonyosodott, hogy halálközeli élményt élt át.
Ez a publikáció volt az, amely megjelenése után olyan vihart kavart, hogy a jelenségről folyamatosan beszélnek azóta is. Olyan hiteles tapasztalásokról szól, amelyek nem oxigénhiány vagy pszichózis következményei voltak, hanem valódi, mélyreható élmények.
4/5 Dr. Penny Sartori: Úton a Fény felé - A halálközeli és életvégi élmények bölcsességei a teljesebb életért (Kossuth Kiadó, 2015.)
Dr. Penny Sartori igazán felemelő kötetet hozott létre a halál közeléből visszatért páciensek beszámolói, valamint haldoklók életvégi élményei alapján.A doktornő intenzív osztályon volt ápoló, majd öt kerek évet töltött azzal, hogy kutatást végezzen a halálközeli élmények jelenségéről.
Dokumentált esetek százait vizsgálta meg. A könyvében kitér arra, hogy a visszatérők élete milyen mértékben változott meg a halálközeli élmények után.
5/5 Dr. Chauncey Crandall és Kris Bearss: Karnyújtásnyira a túlvilág (Jaffa Kiadó és Kereskedelmi Kft., 2016.)
Dr. Chauncey Crandall – ahogy sok más orvos – sokáig úgy vélte, hogy a hit és az orvoslás között olyan ellentét van, ami egyszerűen kibékíthetetlen.
Kardiológus lévén, minden munkanapja azzal telt, hogy szembesülnie kellett olyan kérdésekkel, amelyekre kizárólag a tudomány által nem tudott pontos választ adni: Mi vár ránk a halál után? Hogyan segítsük szeretteinket, ha már nem tudunk velük menni oda, ahova ők mennek?
Hiába vélte úgy, hogy az emberi élet, az emberi test annyira bonyolult, hogy annak minden problémája csak orvosilag, tudományosan oldható meg, rá kellett jönnie, hogy még egy kórházi műtő is olyan csodák otthona lehet, amelyekre nincs tudományos magyarázat, és egyértelműen valamilyen természetfeletti dimenzió létét feltételezik.
Ez a könyv Dr. Crandall története. Egy orvosé, aki rádöbben arra, hogy az élet legnagyobb kérdésére – Mi jön a halál után? – spirituális eszközökkel adhatunk választ.