„Én vizuális típus vagyok” – Mit jelent és milyen tanulási formák léteznek?

„Én vizuális típus vagyok” – Mit jelent és milyen tanulási formák léteznek?

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / „Én vizuális típus vagyok” – Mit jelent és milyen tanulási formák léteznek?

Te hogyan dolgozod fel a megszerzett tudást, és mi alapján sajátítod el az egyes ismereteket? Esetleg a képek ereje hat rád a legjobban vagy éppen hallás útján szívod magadba az adott tananyagot? Mindegyikőnknek megvannak a maga tanulási preferenciái, így különbözünk abban, hogy milyen úton-módon vagyunk a leghatékonyabbak a tanulásban. Tudd meg, te melyik tanulási stílusba tartozol!

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Mindig is úgy tudtam a legjobban tanulni, ha szövegkiemelővel jelöltem a fontos dolgokat a tankönyvben. A képek ereje hatott rám, így folyamatosan úgy memorizáltam, hogy visszaemlékeztem a könyvek színes anyagaira és képi emlékeire. Szerettem magolni, és úgy tanulni, és valahogy képtelen arra, hogy az órán a tanár által elhangzottakat megjegyezzem. A hallott összefüggéseket sosem tudtam egyből fejben összekötni – így teljességgel kizárt volt, hogy első hallás útján már rögzüljön számomra az anyag. (Vélhetően ezért is indultam el az újságírás és a humán tárgyak vonalán a reál helyett, de ez már egy másik téma).

Viszont képes vagyok bármilyen utcán látott eseményt pontosan felidézni, és olykor félelmetes módon emlékszem egy-egy ismeretlen autó rendszámára vagy éppen arra, hogy pár évvel ezelőtt azon a bizonyos napon mit viseltem. Egyértelmű, hogy én a vizuális típusok csoportjába tartozom.

Vélhetően az „én vizuális típus vagyok” mondatok, melyekkel oly sokan dobálózunk, innen erednek. Tehát azok az emberek mondják ezt magukra, akik könnyedén képesek bárkit bármilyen helyzetben bárhogyan elképzelni, ugyanis az elmondottak alapján azonnal képi formára alakítják a hallottakat.

Nem mindenki ilyen azonban, mint én, hiszen valaki auditív, valaki pedig kinesztetikus típus a tanulási stílusát tekintve. De akkor lássuk kicsit mélyrehatóbban, mit jelentenek az egyes típusok!

1. Vizuális

Hogyha a tananyag elsajátítása során inkább a szemedre hagyatkozol, vélhetően a vizuális típusba tartozol. Ez azt jelenti, hogy nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy az olvasottakat és látottakat például a könyv melyik oldalán és hasábján láttad, keretezte-e a szöveget valamilyen kép vagy ábra, és pontosan meg tudod mondani, a két héttel ezelőtti Mátyás királyos tananyagot milyen szövegkiemelővel húztad ki. Nagyon nagy erővel hat rád az, hogy a szöveg hogy van megformázva és tagolva, milyen betűtípusban íródott, volt-e benne idézet, és milyen táblázatot vagy szemléltető ábrát tudsz hozzá kötni.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!