Bár növényi étrendet követek, én sem szeretek minden zöldséget. Leginkább a gyökérzöldségeket, keresztesvirágúakat szorítom folyton háttérbe, pedig ezeket is rendszeresen ajánlott fogyasztani. A legízletesebb megoldásnak a különféle krémlevesek bizonyultak: ezekben szinte észrevétlenül sőt, izgalmasan elrejthetem a kevésbé kedvelt alapanyagokat is.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Szezámmagos karalábé krémleves
Hozzávalók: 1 db nagyobb karalábé, 1 db kisebb méretű burgonya, só, bors, víz (vagy zöldségalaplé), 1 evőkanál rizsliszt, pirított szezámmag
Elkészítése: A karalábét megpucoltam, felkockáztam és a megtisztított, szintén felkockázott krumplival feltettem főni. Annyi vizet tettem rá, amennyi ellepte. Fűszereztem és puhára főztem, majd leturmixoltam. Sűrítés gyanánt rizslisztet szórtam rá, amit egyszerűen habverővel kevertem bele a levesbe. Egy tapadásmentes serpenyőbe szezámmagot szórtam, majd egy pillanat alatt megfuttattam: ezzel szórtam meg a krémes, forró levest – ami egyébként lehűtve egy kitűnő frissítő a nyári napokon.
Hozzávalók: 1 db kisebb karfiol, 1 db közepes méretű burgonya, 1 gerezd fokhagyma, 1 evőkanál sörélesztőpehely, só, bors, víz (vagy zöldségalaplé)
Elkészítése: A karfiolt rózsáira szedtem, majd alaposan megmostam. A burgonyát is megpucoltam és kisebb kockákra vágtam, ezután a karfiollal és a gerezd fokhagymával együtt feltettem főni annyi vízben, amennyi éppen ellepte. Sózta, borsoztam, és amikor a zöldségek megpuhultak, hozzáadtam az evőkanálnyi sörélesztőpelyhet. Az egészet összeturmixoltam és már tálaltam is.
Elkészítése: A sárgaborsót jól megmostam és egy éjszakára beáztattam, így sokkal hamarabb elkészül. Leöblítettem az áztatólevet, majd annyi vízzel feltettem főni, amennyi 2-3 centire ellepte. Hozzáadtam az összenyomott fokhagymát, majd fűszereztem sóval, borssal és szerecsendióval. A keletkező habot lemertem, majd amikor megpuhult összeturmixoltam. Én kuktában főztem, így nem kellett pótolnom a vizet, de előfordulhat, hogy hagyományos edényben erre szükséged lesz. A sárgaborsó krémleveshez nem szoktam semmilyen sűrítést tenni, mert remekül sűrűsödik magában is. Ami viszont fontos, hogy érdemes frissen fogyasztani, a másnapra félretett krémlevest valószínűleg már hígítani kell és újra felfőzni.
Hozzávalók: 0,5 kg vegyes gomba, 1 db kisebb fej vöröshagyma, egy csapott evőkanál szárított gombapor, só, bors, chili, friss petrezselyem, rizsliszt, víz (vagy zöldségalaplé)
Elkészítése: A hagymát megtisztítottam, felaprítottam és kevés vízben megpuhítottam. Hozzáadtam a felvágott, vegyes gombákat, majd az egészet megfuttattam. Levettem a tűzről és fűszereztem: sóztam, borsoztam, hozzáadtam a gombaport és a chilipelyhet. Felöntöttem annyi vízzel, ami úgy 1 centivel ellepte és puhára főztem. Amikor a gomba és a hagyma megpuhult, az egészet leturmixoltam, végül hozzászórtam kb. egy evőkanál rizslisztet, amit habverő segítségével dolgoztam bele a levesbe. Frissen aprított petrezselyemmel tálaltam.
Hozzávalók: 10-15 db szilva, 1 evőkanál forralt bor fűszerkeverék (nem por állagú), ízlés szerint édesítő, víz, pár csepp citromlé, 1 csapott mokkáskanál citruspektin, opcionálisan növényi tej
Elkészítése: 1 liter vizet felforraltam és beletettem a fűszerkeveréket. Pár percig főztem, majd hagytam állni, hogy az ízek jól kioldódjanak. Ezután kivettem a fűszereket, majd beledobtam az aromás lébe a kimagozott szilvákat. Édesítettem és puhára főztem. Amikor a szilva elkészült, az egészet leturmixoltam. A színe kedvéért adtam hozzá egy kevés növényi tejet, majd rászórtam a citruspektint: ezzel újra összeturmixoltam és a sűrű, krémes szilvalevest pirított mandulával tálaltam.