A kutyatartás népszerűsége töretlen, aminek oka van: sokan érzik, hogy négylábú társuk pozitívan hat az életükre, legyen szó fizikai vagy mentális egészségről.
Egy kutya nem csupán örömöt és vidámságot hoz a mindennapokba, hanem az egészségünkre is hatást gyakorol. De mi történik valójában a testünkkel és lelkünkkel, amikor egy kutyával osztjuk meg otthonunkat? Megrögzött kutyásként szeretném azt mondani, hogy csak és kizárólag előnyei vannak a négylábú családtagnak, de azért akad néhány hátrány is, amit érdemes figyelembe venni.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Testi egészség: kutyával mozgásban
Ha van kutyád, valószínűleg nem újdonság, hogy sokkal több időt töltesz a szabadban. A rendszeres séta, a játék, szóval a kutyához kapcsolódó fizikai aktivitás rendkívül jótékony hatással van a szív- és érrendszerre. Egy brit tanulmány szerint a kutyatulajdonosok majdnem négyszer nagyobb valószínűséggel érik el a napi mozgáscélokat, mint azok, akiknek nincs kutyájuk. Ez különösen előnyös lehet a gyerekek és az idősek számára – utóbbiak kimozdulnak a hétköznapi, monoton szürkeségből, míg a fiatalabb generáció tagjai igazoltan sokkal aktívabbak, ha négylábúval nőnek fel.
A kutyatartás azonban nemcsak a mozgásban segít, hanem bizonyítottan hozzájárul a hosszabb élethez is. Egy nagy volumenű, 70 év kutatásait összefoglaló tanulmány szerint a kutyatulajdonosok 24%-kal kisebb valószínűséggel halnak meg bármilyen okból, mint azok, akiknek nincs kutyájuk! Ez különösen érvényes a szív- és érrendszeri betegségekkel küzdő emberekre: náluk a kutyatartás akár 35%-kal csökkentheti a szívinfarktus utáni elhalálozás esélyét.