Nyakunkon az iskolakezdés, ami számos családnak hatalmas érvágás és nem kisebb ökológiai lábnyom.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/4 Feltétlenül drágább lesz az, ami környezetbarát?
Természetesen nem. Már csak azért sem, mert a környezettudatosság egyúttal elválaszthatatlan attól, hogy arra költünk, amire valóban szükségünk van. Ennek érdekében a zöld tanév első lépése, hogy listával állj neki a bevásárlásnak és arra költs, amire valóban szükséges. Természetesen nem arról van szó, hogy végképp elvedd a kedvét a gyermekednek az iskolakezdéstől és semmiképpen se kaphasson olyan holmikat, amikre vágyik.
De muszáj megtalálni az arany középutat, amire jó módszer lehet, ha két csoportba soroljátok a beszerzésre váró holmikat: az első csoportba azok kerüljenek, amiket muszáj megvennetek, a másikba pedig azok, amiknek a beszerzése várhat, vagy nem kötelező jellegű. Utána lavírozhattok a két csoport között pl. azzal, hogy a kötelezően beszerzendő vonalzót a kedvenc mesefigura díszíti.
A csoportosítással, listaírással párhuzamosan már készülhet is az otthoni leltár. Itt az ideje rendet rakni, kiüríteni a fiókokat és megnézni, mire van egyáltalán szükség. Nem kell (sőt, teljesen felesleges) mindig mindenből újat venni a tanév kezdetén. Emellett hiba lenne kidobni azokat a holmikat, amik már használtak. Tovább is adhatjátok, már külön program keretében segíthetitek a rászorulók tanévkezdését, de biztos a ti környéketeket is sokan szívesen fogadják az adományokat.
Természetesen ti is újrahasznosíthattok! Csak a legegyszerűbbeket említve, a maradék füzetlapokból készülhetnek jegyzettömbök, a kedvenc tollba vehettek egy új betétet, a kisebb ceruzák az otthoni színezéshez még tökéletesek lesznek, és így tovább. A takarítás során jó eséllyel vadonatúj, félretett holmikra is bukkantok majd, így azok máris lekerülhetnek a listáról.