Marie Kondo neve az elmúlt években egybeforrt az otthonteremtés, a rendrakás és a rendszerezés művészetével. Aki kicsit is vonzódik a minimalista életmódhoz és a praktikus gondolkodáshoz, annak nem hiányozhat a polcáról Kondo Tiszta öröm című kötete. Ezúttal a rendrakás szakértőjének konyhai trükkjeiből szemezgettünk.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/7 Tárolj mindet párhuzamosan
Mindegy, hogy a ruháidról, a konyhai eszközeidről vagy a hűtőszekrény tartalmáról van szó, mindig az a legjobb választás, ha praktikusan és párhuzamosan pakolunk.
Ez nemcsak megkönnyíti a dolgok használatát és elpakolását, hanem jóval nagyobb tér látszatát is kelti.
Sokszor nincs szívünk kidobni olyan műanyag holmikat, amelyekre valószínűleg soha nem lesz szükségünk.
Megmaradt, félig üres szójás flakon a legutóbbi sushi-rendelésből, maradék szalvéta, esetleg műanyag evőeszköz?
Mindenkinél akad néhány ilyen a szekrényben és a következő rendeléskor egy újabb darabbal növekszik.
Vagy keressük meg a lehetőséget arra, hogy elhasználjuk, vagy ajánljuk fel valakinek, de ha hónapokig nem tudunk megválni tőlük, akkor öntsük ki a tartalmukat, öblítsük el, és irány a szelektív kuka.
Az évek során hajlamosak vagyunk újabb és újabb ételtárolókat vásárolni, hiszen a régiek elhasználódtak, kölcsön adtuk valakinek vagy ottfelejtettük valahol.
Egy idő után merő káosz a dobozgyűjteményünk, semmi nem passzol semmihez és a tárolásuk is jóval nehezebb.
Ügyeljünk rá, hogy mindig ugyanazt az egy fajta ételtárolót vásároljuk, így nemcsak praktikusan tudjuk majd egymásra rakodni a dobozokat a hűtőben és a konyhaszekrényben, de a tetők is passzolni fognak mindenre.
Úgy érzed, zűrösen néz ki a fűszertartó szekrényed?
Nem lehet, hogy azért, mert mindegyik dobozon és üvegcsén más színű és formájú cetlik vannak?
Az egymás mellett sorakozó tárolók így mindenképpen zavaros összhatást keltenek majd, ezért első lépésként szabadulj meg az ezerféle matricától és szerezz egyformákat.
Ha a teljes harmóniára törekszel, akkor próbáld egységesíteni a tárolóidat is.
Te is hajlamos vagy a mosogatóból egyből az edényszárítóba pakolni és aztán mindent ottfelejteni hosszú napokra?
A legjobb az lenne, ha egyáltalán nem lenne otthon edényszárító, hanem mosogatás után egyszerűen eltörölgetnél és elpakolnál mindent a helyére.
Egy edényektől roskadozó csöpögtetőtálca biztosan nem nyújt rendezett látványt, arról nem is beszélve, hogy egy idő után már automatikusan oda nyúlsz majd, ha egy tányérra vagy pohárra van szükséged, és ettől a körforgástól nehéz megszabadulni.
Egyszerűen szoktasd rá magad, hogy azonnal eltörölgetsz és elpakolsz magad után.
Sharing middle of the county life in our 1800s fixer upper farmhouse! Follow our diy, restoration-ish, antique loving, homestead adventure on the blog!Közzétette:Midcounty Journal
Kevés kellemetlenebb látvány van, mint a csaptelepre és a mosogatótálcára száradt vízkő, ezt pedig egyetlen módon tudod megelőzni – ha mindig kéznél van egy rongy, amellyel mosogatás után letörölgeted a mosogatót és környékét.
Egy idő után rutinnál válik majd a mozdulat, de annál látványosabb a végeredmény: csillogó csap és mosogató.
Hidd el, sokkal könnyebb lesz így, mint utólag levakarni őket.