Te is hallottad már, hogy a külföldiek szerint a magyar ott van a legnehezebb nyelvek listáján? Ha jobban belegondolsz, tényleg lehet benne valami! Hiszen szinte bárhogy pakolhatjuk egy mondatban a szavakat, folyamatosan megújul az értelme, ráadásul rengeteg különleges szólásunk és közmondásunk van, amiket biztosan te is gyermekkorod óta használsz. De azt tudod, igazából honnan erednek? Most megmutatunk néhányat a legmeglepőbbek közül!
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
1/5 „Szidja, mint a bokrot”
Jelentése: valaki erősen megszid, becsmérel valakit
Számodra talán nem is tűnik furcsának ez a kifejezés, de tudod, a káromlás elszenvedője miért épp egy bokor lett? Bár ma mindenki növényekkel dekorálja ki a kertjét, évekkel korábban ezekre még egészen más szemmel néztek.
Az emberek úgy vélték, a fákban és cserjékben veszélyes démonok és szellemek húzták meg magukat, ezért igyekeztek minél távolabb maradni tőlük.
Sőt, amikor valaki csúnya gyulladással küzdött, áttörölgette magát egy vizes ruhával és kiterítette a bokorra, hogy afféle áldozatot mutasson be a gonosz lényeknek. A szidás pedig azután került a képbe, hogy a hidegleléstől szenvedő emberek megparancsolták a növénynek, vegyék el tőlük a betegséget. Hiszen ha nem tettek így, csúnya szavak kíséretében gyorsan kivágták őket.