Van az úgy, hogy eltervezzük, lesz egy hatalmas ruhásszekrényünk, amibe aztán minden szeretett ruhadarabunk bele fog férni, amikor viszont arra kerülne a sor, hogy kiválasszuk, rájövünk, hogy jóval kevesebb hely áll rendelkezésünkre, mint hittük. Pontosan így jártam az új otthonunk berendezésének a tervezgetésekor, de arról továbbra sem szerettem volna lemondani, hogy legyen egy igazán szép ruhásszekrényem, amiben sok holmi elfér. Szerencsére akár új bútorról van szó, ami még üresen áll, akár pedig egy már telepakolt ruhásszekrényről, jó néhány trükköt bevethetünk, hogy mindennek helyet találjunk.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Pakold át azokat a holmikat, amiket hónapokig nem használsz
Ha kicsi a ruhásszekrényed, akkor elsősorban mindig azt vedd figyelembe, melyek azok a ruhadarabok, amelyeket az elkövetkezendő hetekben, hónapokban biztosan fogsz használni. Így ha most valószínűleg nem mész strandolni vagy uszodába, a fürdőruhákat nyugodtan átpakolhatod egy másik szekrénybe, vagy ha van tároló része, akkor az ágyad alá. Amikor pedig újra jobb idő lesz, akkor helyet cserélhetnek mondjuk a kötött pulóverekkel. De ugyanez vonatkozik azokra a ruhákra is, amiket csak ritkán viselsz, megválni viszont nem szeretnél tőlük: teljesen jó helyük lehet egy másik szekrényben is, hogy a legkedveltebb holmijaid mindig kéznél lehessenek.
Ha tudod, hogy csak egy kisebb ruhásszekrény fog elférni a hálószobádban, vagy már most is ez a helyzet, akkor rengeteget számíthat, hogyan választod meg a többi hálószobabútort. Érdemes például egy nagyobb, többfiókos éjjeliszekrénybe beruháznod, vagy mondjuk egy tárolót tenned az ágy végébe, amire kényelmesen le is lehet ülni. Így egyszerre nyersz egy padot és egy vagy akár több plusz szekrényt is, és jó néhány holminak találhatsz új helyet.
3/5 Adj a ruhásszekrényhez plusz ruhaakasztó rudat vagy polcokat
Sok ruhásszekrény úgy van kialakítva, hogy csak egy ruhaakasztó rudat és kevés polcot tartalmaz. Ilyen kiegészítők szerencsére a legtöbb bútorboltban fellelhetőek, gyakran széles választékban, így szinte biztos, hogy találsz olyanokat, amelyekkel a te ruhásszekrényedet is tudod bővíteni. Ha esetleg mégsem, akkor még mindig dönthetsz úgy, hogy készíttetsz néhány plusz polcot egy erre is szakosodott boltban, vagy felkeresel egy megbízható asztalost. A plusz ruhaakasztó rudakra aztán mehetnek a könnyen gyűrődő ruhák, a polcokra pedig a blúzok, nadrágok, vagy gyakorlatilag bármilyen ruhadarab, aminek eddig nem igazán találtál jó helyet.
Amikor éppen a spájzunk felújításán munkálkodtunk, akkor tudatosult bennem jó néhány ajtóra szerelt fogas lecsavarozása közben, hogy mennyi holminak találhatunk plusz helyet, ha az alapvetően sok esetben üresen álló ajtók felületét is hasznosítjuk. Ez a módszer a legtöbb ruhásszekrénynél is működik, méghozzá egy ajtóra akasztható rendszerező segítségével. Ebbe mehetnek például zoknik, táskák, sapkák, sálak, vagy akár a cipőid is, persze kellőképpen tiszta talppal. De jó megoldás lehet az is, ha néhány ilyen holmit, például a sapkákat és a sálakat kipakolod a ruhásszekrényedből, és az előszobaszekrénybe raksz egy ilyen rendszerezőt, így több helyet nyerve a ruháidnak.
Vannak olyan ruháid, amelyek azt sem bánnád, ha mindig szem előtt lennének? Ebben az esetben egy ruhatartó állványt is érdemes lehet beszerezned, amire bármikor gyorsan pakolhatsz, és ha esetleg éppen útban van, könnyen arrébb is rakhatod (ez a művelet még könnyebb lesz, ha egy kerekes verziót szerzel be). Bár vannak, akik szeretik, ha minden holmijuk szekrényben van, ha te nem ragaszkodsz ehhez, akkor a ruhatartó állvánnyal is sok plusz helyet nyerhetsz, a kedvenc ruháid pedig szó szerint egy karnyújtásnyira lehetnek tőled.