Az egészségügyi szakértők a koronavírus terjedésének megakadályozására adott tanácsukat kétszer olyan komolyan gondolják, mint elsőre hinnéd.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
A maszkviselés érvei több tudományterületről érkeznek beleértve az epidemiológiát és a fizikát.
Az egyik tanulmány, amely nyomon követte az „arcburkolatok” nyilvános elrendelését, megállapította, hogy az ismert Covid-esetek száma a maszkviselési szabályok szigorodásával és betartásával együtt mindig egyidejűleg csökkent.
Egy másik, amely a bostoni egészségügyi dolgozók körében bekövetkező koronavírusos fertőzéseket követte, a pozitív vizsgálati eredmények számának drasztikus visszaesését állapította meg, miután a maszkok egyetemessé váltak a személyzet körében.
Dr. Marr legújabb kutatása szerint a hasonló légzőszervi vírusok esetében, melyek nyálcseppek formájában terjednek, az orrot és szájat takaró maszk meggátolja a bejutást, és ez valószínűsíthetően így működik a koronavírus esetében is. A lényeg nem az, hogy a maszkot légmentessé tegyük – mondta Dr. Marr. Ehelyett a maszkokban található szálak véletlenszerű „akadálypályát” hoznak létre, amelyen keresztül a levegőnek és mindennek, amit az magával hoz, át kell haladnia.
„A levegőnek követnie kell ezt a kanyargós utat, a nagyobb szemcsék, például a koronavírusok pedig nem lesznek képesek bevenni ezeket a kanyarokat, fennakadnak és nem jutnak be a szervezetbe” – magyarázza dr. Marr.
Összegezve tehát: egy vastag, erős anyagú, sűrű szövésű maszk önmagában is elég, de ha ilyened éppen nincs kéznél, és nagyobb védelemre van szükséged, például, mert buszon utazol, vagy sokan vannak a boltban, nyugodtan tegyél fel a vékonyabb, gyengébb minőségű maszkokból kettőt, és máris jelentősen növelted a hatékonyságukat.
A cikk folytatódik, lapozz!