Ha vidéken, egy kisebb faluban vagy községben nőttél fel, szinte biztos, hogy találkoztál már észveszejtő kérdésekkel. Gyakran megesik ugyanis, hogy egy-egy városi ember egészen megdöbbentő dolgokat gondol a vidéki életről, amit valószínűleg még a régi, magyar filmekből vett. A falusi élet ugyanis egyáltalán nem unalomból és háztáji állatok nevelgetéséből áll; mégis, ezekkel a kérdésekkel biztosan te is találkoztál már, ha vidéken élsz!
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 „Nálatok is van internet?”
A klasszikus, alap kérdés, amit minden falusi hallott már. Most lerántjuk a leplet, igen, van internetünk, sőt, okostelefonunk és rendes áramszolgáltatásunk is.
A házak nem deszkából lettek összetákolva, és a vizet sem kútból hordjuk, ha este fürdeni szeretnénk.
Hiszen se internet, se szórakozási lehetőség, ugyebár… Ez az egyik legnagyobb tévedés, amit csak el lehet képzelni a vidéki életről.
Hiszen tény, hogy egy kisebb faluban nem igazán vannak diszkók, mozik, termálfürdők, de ettől még igenis van mit csinálni.
Egy ilyen kicsi helyen az emberek ismerik egymást, így mindig akad társaság, ha kimozdulnátok egy kis sétára, bicikliznétek, fociznátok, olvasnátok a napozóágyban, medencéznétek, és így tovább.
Vajon miért gondolja mindenki, hogy ha falun lakik az ember, akkor tele van az udvar malacokkal, tehenekkel, de minimum tyúkokkal?
Persze tény, hogy erre városban nem annyira van lehetőség, így inkább vidéken jellemző, de ez nem vonzza automatikusan magával, hogy minden kert tele van velük.
Sőt, többnyire épp az ellenkezője igaz, és az emberek nagy részének maximum kutyái és macskái vannak.
Szóval, mint ahogy már említettük, nincsen mindenkinek háztáji állata. Vagyis nincs minden héten disznóvágás, ahol a fél rokoni kör saját főzésű házipálinkát hoz, és délre már a társaság teljesen lerészegedik.
Bár hozzáteszem, hogy ez nem is olyan rossz program, attól függetlenül kérdezzétek meg bármelyik vidékit, valószínűleg egy kezén meg tudja számolni, hányszor járt disznóvágáson az elmúlt években.