Ezúttal nem egy preventív cikkel találod szembe magadat, amiben azt vizsgáljuk, milyen káros hatásai vannak a dohányzásnak. Egy alattomos veszély fenyeget minket nap, mint nap, ami felér 15 szál cigaretta elszívásával. Mi lehet ez?
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Amerikában és más országokban is nő az egyedüllét és a baráti kapcsolatok hiánya. Ez talán kedvez az introvertáltaknak, akikből a jelek szerint egyre több van. De tényleg így lenne? Vágyunk a magányra és tévhit, hogy az ember társas lény? Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy bár jó, ha tudunk és szeretünk egyedül lenni, a felmérések szerint nagyon sok hátránnyal jár az, ha magányosan tengetjük a mindennapjainkat. Azok, akik kevesebb társadalmi kapcsolattal rendelkeznek, komoly egészségügyi kockázatokkal néznek szembe!
A világháló összeköt, mégis egyre többet vagyunk egyedül
Egy amerikai felmérés szerint 2003 óta a felnőttek egyedül eltöltött ideje átlagosan havi 24 órával nőtt, miközben a barátokkal töltött idő 20 órával csökkent. Ez azt jelenti, hogy minimum 44 órával kevesebbet vagyunk társaságban havi szinten, mint korábban – ez átlagosan 1,5 óra naponta.
Tinédzseréveimre visszagondolva, alig vártuk, hogy ledobjuk az iskolatáskát és együtt lehessünk (persze, eleve késve értünk haza suli után, mert még órákat dumáltunk a parkban). Ez manapság már távolról sem igaz a többségre.
A felmérések szerint sajnos az igaz barátok száma is csökkenő tendenciát mutat és ez többek között azért olyan nagy baj, mert a társadalmi kapcsolatok 50%-kal növelik a túlélési esélyeinket.
A cikk folytatódik, lapozz!