Így készítsd fel magad a vírusokra. Dietetikust kérdeztünk

Így készítsd fel magad a vírusokra. Dietetikust kérdeztünk

Címlap / Életmód / Egészség / Így készítsd fel magad a vírusokra. Dietetikust kérdeztünk

Mindannyian tapasztaltuk már, hogy a hideg őszi hónapok beköszöntével sokkal könnyebben megfázunk, ami aztán hosszú napokig, akár hetekig is elhúzódhat. Hogy ezt idén te is nagyobb valószínűséggel kerüld el, nem árt minél hamarabb felkészítened az immunrendszeredet a kedvezőtlenebb időjárási viszonyok előidézte kockázatokra.

VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd

Na és hogy miként? Például Sziráki Zsófi dietetikus szakértői tanácsainak megfogadásával, aki most minden olyan fontos tényezőre rávilágít, amire az egészségünk megőrzése érdekében ősszel kifejezetten ajánlott figyelnünk.

Miért van kitéve nagyobb veszélynek az immunrendszerünk a hidegebb őszi időszakban?

Az őszi időszak a kórokozóknak igencsak kedvez azáltal, hogy csökken a nappali átlagos hőmérséklet és kissé nyirkosabbá válik az idő, így könnyebben tudnak szaporodni a kórokozók. Magunk is több időt töltünk zárt térben mind az idő, fiatalabbak esetén pedig mind a tantervi kötelezettségeik végett is.

Sok esetben előfordul, hogy csökken a természetes forrásból bevitt vitamin mennyisége is a nyári időszakhoz képest, miközben a szükségletünk nem követi ezt az eltolódást. A napsütéses órák számának csökkenése miatt kevesebb D-vitamint tudunk előállítani, ami nagyban hozzájárulhat az immunfunkciók gyengüléséhez.

Mely betegségek a leggyakoribbak ilyenkor?

Leginkább a cseppfertőzéssel terjedő megbetegedések mérvadóak- nátha, felső légúti gyulladásos megbetegedések, mint a torokgyulladás, de ide tartozik az influenza is. 

iimmunerősítő módszerek őszre
BartekSzewczyk/istockphoto.com

Hogyan befolyásolja a tudatos táplálkozás az immunrendszerünk működését?

Kicsit úgy kell elképzelni a testünket, mint egy személygépkocsi. Többféle minőségű benzinnel is működik, de hosszú távon meghálálja, ha minőségi üzemanyagot töltöttünk bele, ami esetünkben a mennyiségben, a minőségben, valamint a változatosságban megfelelő táplálkozást jelenti. Tápcsatornánk az immunrendszer részét képezi, és bélflóránk összetétele alapvetően befolyásolja, mennyire vagyunk ellenállóak a különböző megbetegedésekkel szemben, mivel az egészséges bélflóra segíti a kórokozókkal szembeni sikeres védekezést.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!