A mi kutyánk a legfagyosabbak közé tartozik: a 23 fokos lakásban is akkor érzi jól magát, ha bebújhat a takarója alá.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Nálunk tehát elképzelhetetlen, hogy akár egy éjszakát is kinn töltsön a szabadban, de nem is úgy szoktattuk, hogy erre szükség lenne és a rövid szőre, testfelépítése sem indokolja ennek ellenkezőjét. Vannak azonban olyan kutyafajták, amik kifejezetten kedvelik a hideget és persze olyan körülmények is, amik mellett nem fér bele, hogy a kutya a lakásban legyen télen.
Ideális méretű ház
Az ideális ház kiválasztása nagyon lényeges azoknál a kutyáknál, akik kinn töltik a telet. Az egyik leglényegesebb szempont, hogy az ól pont passzoljon az állat méretéhez. Ez azt jelenti, hogy fel tudjon állni, viszont nem jó, ha túl nagy, hiszen a kutya alapvetően a saját melegével tudja fűteni a helyet. Ha azonban a ház nem szigetel megfelelően, vagy túl méretes a kutyához képest, akkor nem tudja olyan hatékony melegíteni az állat.
Hőszigetelt házak
Az egyik legbiztosabb megoldás a kutya melegen tartására, ha hőszigetelt házat veszel neki. Erre már kiváló minőségű, kész kutyaólakat is beszerezhetsz, de természetesen egy kreatív férj is a segítségedre lehet. Ezek a házak éppen úgy készülnek, mint a hagyományos változatok. A különbség annyi, hogy le is szigetelik őket, általában polisztirollal, esetleg nikecellel, valamint különféle nedvességálló anyagot is használnak, így a csapadék sem szivároghat be a házba.
Annak érdekében, hogy a házak valóban szigetelni tudjanak, az ajtót általában terasz ponyvával, vagy valamilyen merevebb PVC anyaggal borítják. Így a kutyus gond nélkül tud közlekedni, de amikor bemegy a házba, akkor bezáródik mögötte a meleget megtartó ajtó.
A cikk folytatódik, lapozz!