A levegőn szárított haj a legegészségesebb, de sajnos sosem lesz olyan szép, mint mikor szépen beszárítjuk. Nem mindegy azonban, hogyan állunk neki a hajszárításnak, mert bizony komolyan károsíthatjuk sörényünket. Íme a hat leggyakoribb hiba, amit szinte mindenki elkövet.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/6 Nem a megfelelő hajszárítót használod
Ha gyakran szárítod a hajad – márpedig ősztől tavaszig bizonyára pár naponta megteszed – akkor érdemes beleinvesztálni egy minőségi termékbe. Egy jó hajszárító többféle hőfokra, fújási erősségre, ion levegő funkcióra állítható és ezek a lehetőségek mind a hajat védik.
Az ionos hajszárítók negatív ionokat termelnek, melyek a légáramba kerülve nemcsak csökkentik a haj elektrosztatikus feltöltődését, hanem a hajon lévő vízcseppeket tovább porlasztva, azok a hajgyökerekbe szivárognak. Így a haj természetes nedvességtartalma megmarad és kisebb eséllyel lesz száradt, töredezett. A jó hajszárító a szárítási időt is jelentősen lecsökkenti. A szűkítőt is használd, hiszen a koncentrált hő segít minimalizálni a kócolódást és szöszösödést.
2/6 Túl sokáig hagyod a hajad törölközőbe csavarva
A pamut törölközők nem tesznek jó a hajnak.
A legjobb egy mikroszálas anyaggal finoman kinyomkodni belőle a vizet és az sem tartson tovább tíz percnél.
Utána hagyd a levegőn száradni a sörényed, a hajadtól függően: a vékonyszálú haj lehet 80 százalékban száraz hajszárítás előtt, a vastagszálú elég, ha félig száradt, a sűrű hajból ugyanis könnyebb kiszárítani a göndörséget, ha picit nedvesebb.