Néhány évvel ezelőtt figyeltem fel az évrendezés jelenségére, mikor az Instagramot böngészve egyre több és több évrendező füzetről/naplóról készült képbe botlottam bele. Gondoltam ez biztosan csak egy újabb divathóbort, semmi komoly nem áll a hátterében. Aztán pár évvel ezelőtt úgy alakult, hogy az év vége közeledtével szükségét éreztem valaminek, ami kicsit helyre rázhatja a dolgokat.
Egy kedves ismerősöm ekkor ajánlotta a figyelmembe a Year Compass évrendező füzetet. Eleinte kétkedve álltam a dologhoz: Mitől lesz nekem jobb, ha megválaszolok pár bugyuta kérdést? – gondoltam magamban. Természetesen mondanom sem kell, hogy engem ért a legnagyobb meglepetés, mikor az évrendezés végére érve megannyi felismerésre tettem szert, amik segítettek, hogy a következő évem másként alakuljon! Most szeretném megosztani veletek is a tapasztalataimat, hogy miért érdemes évrendezéssel nekivágni az újévnek. (Nyugalom, a Year Compass ingyenesen letölthető és kinyomtatható, ha esetleg a papíralapú verzióért nem szeretnétek pénzt kiadni!)
2/3 Rend a lelke mindennek
Számtalan könyv jelent meg az elmúlt évek során, melyek azt ecsetelik, hogy a rendszerezés és a rendezettség mennyire pozitívan hathat ránk és a környezetünkre. Nos, nekem még nem sikerült ezt teljesen kialakítanom, de művészlélek lévén foghatom az alkotói szabadságomra, hogy olykor kupis az asztalom. Viccet félretéve, igyekszem én is minél jobban beépíteni az életembe a tudatosságot és a rendet.
Ebben az esetben most arra kell gondolni, hogy a fejünkben és a lelkünkben is rendet kell teremteni ahhoz, hogy tisztán lássunk, és újult erővel vághassunk bele az évbe. Míg az első pontban leírtak leginkább a jövő megtervezéséről szóltak, addig ez leginkább a múlt év lezárásáról, kiértékeléséről és rendbetételéről. Ahhoz azonban, hogy tovább léphessünk, ezek is elengedhetetlenek!
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!