VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Origami
Szerezzünk be néhány színes lapot és hajtogassunk belőle különböző figurákat a gyereknek. Szinte minden korban szeretik a gyerekek ezt a kreatív és készségfejlesztő játékot, így egyben akár az érdeklődési körét is bővíthetjük a játék megismertetésével.
Kicsiknek hajtogassunk egyszerűbb állatfigurákat vagy csónakokat, amelyeket utána beletehetünk a kádba is, hogy ott úszkáljanak. Nagyobb gyerekekkel pedig már közösen hajtogathatunk: nem csak érdekes program lesz, de fejleszti a gyerek kézügyességét, arányérzékét és logikáját is.
Árnyjáték
Gyermekkorunk egyik legegyszerűbb, mégis egyik leglátványosabb játéka volt az árnyjáték. Ehhez a játékhoz nem kell semmi, csak egy kis tájékozódás az interneten és máris remek programban lesz részünk. A játék lényege, hogy a kezünkből olyan alakokat formáljunk, ami a fény hatására a falon állatok, betűk vagy számok képét kelti.
Nagyobb gyerekeknek kiváló kézügyesség-fejlesztő lehet, ha ők próbálnak meg például madarat vagy nyuszit csinálni a kezükből és azt az árnykép alapján mozgatni. Kisgyerekek pedig imádni fogják, ahogy ezekben gyönyörködhetnek.
Lufifigurák
Szerezzünk be néhány egyszerű felfújható lufit és készítsünk elő rövidebb madzagokat. A legjobb, ha hosszúkás formájú lufikat választunk, mivel ezekből lehet a legtöbb formát készíteni. Miután felfújtuk a lufikat, csavarjuk és kössük meg úgy, hogy az egyes részek például egy kutya lábai, feje vagy füle legyen.
Egy kis kreativitással csodálatos állatfigurákat készíthetünk, amelyek utána a gyerekszoba díszei is lehetnek. Kis- és nagy-gyerekek egyaránt játszhatnak vele, mivel nem okoz sérüléseket, maximum arra kell vigyázni, hogy ne legyen nagy az ijedtség, amikor esetleg kipukkannak.
Egyéni papírfalvédő
Ha a gyerekszoba falán vagy egy kis szabad hely, akkor ragasszunk ki rá egy vagy több hagyományos papírlapot és közösen díszítsük ki. Használatunk színes ceruzát, amivel a gyerek is felrajzolhatja a családot, vagy akár zsírkrétát is.
A falvédőre ragaszthatunk fényképeket is, vagy akár néhány játékot is felakaszthatunk, ha ezzel a papír mögötti fal nem sérül. A képet akár naponta többször is szépíthetjük, ráadásul nem csak napokig marad a gyerekszoba vidám dísze, de ha megunjuk, akkor egy mozdulattal el is távolítható.
Üvegfestés
Ha szeretjük a kreatív dolgokat és a gyerekünk is szívesen vesz részt az ilyen fajta elfoglaltságokban, akkor vegyük elő az üvegfestékeket (főleg, ha lemosható típusú) és díszítsük ki a gyerekszoba ablakát.
Rajzolhatunk felülre mosolygó napocskát, madarakat, díszíthetjük virágmintákkal, vagy akár csak mosolygó arcokkal, az eredmény nem marad el. Mivel a gyerekek tudják, hogy nem mindennapos dolog, hogy összerajzolhatják az ablak üvegét, ezért különösen élvezni fogják a játékot.
Szabadtéri programok
Ha kellemesen és olcsón szeretnénk eltölteni a gyereknapot, akkor vigyük ki a szabadba a gyerekeket: mehetünk például biciklivel vagy kismotorral is a lényeg, hogy a gyereknek ez ne csak mozgás, de kellemes szórakozás is legyen.
Vigyünk ki egy kosárban szendvicseket és innivalót, terítsünk meg egy parkban, ligetben vagy akár egy erdei tisztáson és ott fogyasszuk el az ételt. Kiváló és emlékezetes program lesz szülőnek és gyermeknek egyaránt.