Az egyik legfontosabb gyógyító energia a Víz eleme, ezért fontos, hogy az alábbi tíz tippel a fürdőszobában is optimalizáljuk a Feng Shui jótékony hatásait.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/10 Ügyelj a törölközőidre
Az öreg, fakó törölközőket cseréld le újakra. A régi darabok már sok baktériumot összegyűjtöttek, a sok magas hőfokon való mosás pedig nem előbb-utóbb sprőddé és színtelenné teszi a frottírt. Nem kell kidobnod őket, remek törlőrongy válik belőlük, leviheted a kocsiba, vagy egy állatmenhelynek adományozhatod őket. Ne felejtsd el rendszeresen mosni a törölközőket, testünk legnagyobb szerve a bőr, megérdemli a kényeztetést. Teljesen más érzés egy illatos, friss anyaggal áttörölnünk magunkat, mint egy régi dohos, fakó darabbal. Érdemes jó minőségű törölközőket beszerezni, hiszen évekig szolgálnak minket.
A Feng Shui filozófiája, hogy az ember visszataláljon a természethez, ehhez pedig alapvető, hogy csak annyi vizet használunk, amennyire szükségünk van. Ne folyasd feleslegesen a csapot, miközben fogat mosol és ha lehet, ne állj egy órán keresztül a zuhany alatt. Ez a gyakorlat életed más részein is visszaköszön majd, például megnyilvánul abban, hogy mások is jobban bánnak veled.
Túl azon, hogy csukva tartjuk a vizes helyiség ajtaját, fokozhatjuk elrejtését azzal, hogy egy tükröt installálunk rá. Ennek köszönhetően az egész helyiség „kitörlődik” és a csí tovább pattan a tükörről, mintha a fürdő és az energiát elnyelő lefolyó ott sem lennének.
A wc elmossa az elmosnivalót és vizet, de ahhoz, hogy mást ne mosson el, mindig lehajtva kell lennie, ha nem használod. Ez a szokás egyébként egészséges, sőt, hasznos is, mert így kisebb a párolgás és a penész kialakulásának veszélye is.
Az előbb említett ülőkéhez hasonlóan a fürdőszoba ajtaját is csukva kell tartani, hogy a jó energiák ne menjenek le a lefolyóba. Általános szabály a Feng Shui-ban, hogy ahol elszökhet a csí, azt a területet lehetőleg zárjuk el.
Amennyiben van rá lehetőséged, törekedj arra, hogy a vécé ne legyen szem előtt. Ez a Feng Shui-tól függetlenül is jó tanács, de hatással van a pozitív energiaáramlásra is. Túl azon, hogy elnyelheti a csí-t, egy fajansz nem esztétikus látvány, így amennyire csak lehet, rejtsük el. Amennyiben a fürdőszobádban van a vécé, egy parapetfallal érdemes eltakarni, a lényeg az, hogy ne legyen a látóteredben, amikor zuhanyzol vagy egy pihentető fürdőt veszel.
A legtöbb fürdőszoba nem túl világos, pedig nagyon jó Feng Shui, ha növények vannak a helyiségben, a zöldek ugyanis remekül ellensúlyozzák az elfolyó víz negatív energiáját. Egy otthon mindegy helyiségére igaz, hogyha növényeket teszünk bele, akkor életet viszünk a szobába, szó szerint. A víz életben tartja a növényt, erőssé teszi és növeszti, ez nagyon jó energia, ráadásul a növények szépek, dekoratívak is, így a szemünknek is kellemes látványuk. Ha kevés a természetes fény, olyan cserepest keress, ami sötét, párás helyen is jól érzi magát. A szárazvirágtól tartózkodjunk, azok ugyanis „halott” növények, nincs jó energiájuk.
A Feng shui egyik alapelve, hogy ne tartogassuk azokat a tárgyainkat, amikre már nincs szükségünk, mert jelenlétük csak terhel minket. Ha kiürült egy samponos flakon, vagy beszáradt a szempillaspirál, ne tartogasd, hanem egyből szabadulj meg tőle. Ez természetesen mindenre vonatkozik, a lejárt arckrémekre és gyógyszerekre is. Az is fontos, hogy rendet tarts, ne legyenek elől szerteszét a szépítkező- és tisztálkodószerek, hanem mindennek legyen meg a helye. A vizuális rendetlenség és nem használatos holmik tartogatása az élet minden terén negatívan befolyásol minket.
A fürdőszoba tisztasága elengedhetetlen a jó Feng shui-hoz, egy elhanyagold, dohos, penészes helyiségben nem áramlik a csí. A legjobb, ha kímélő, természetes anyagokból összeállított tisztítószereket használsz, amelyek kímélik a környezetet, ezeket te magad is elkészítheted.
Egy piros csempés fürdő nem szerencsés, a legjobb árnyalatok a kék, zöld és fehér, lehetőleg ezek domináljanak a vizes helyiségben, hiszen a tisztaságot és az életet szimbolizálják.