Nehéz feladat rangsorolni hazánk tájait, vagy nemzeti parkjait, hiszen aki a természetben meglátja a szépséget, az bármerre forduljon, csodát talál. A nemzeti parkok és a természetvédelmi területek azonban olyan értékeket képviselnek, amik a maguk nemében páratlannak és megismételhetetlennek bizonyulnak. Ezért is kell annyira vigyáznunk rájuk! De merre felé érdemes venned az irányt, ha még idén megnéznél néhány hazai kuriózumot?
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Hazánk első nemzeti parkja 82 000 hektáron terül el és nem csak itthon kapott kiemelt figyelmet, ugyanis az UNESCO a Világörökség részévé választotta.
Az itt található környezeti körülmények utánozhatatlan élővilágot vonzanak: löszpuszták, szikes puszták, kopár szikesek váltják egymást szikes mocsarakkal és árterekkel.
Ez a táj gazdag madárvilágnak, köztük gémeknek, darvaknak, ludaknak és ritka ragadozóknak adnak otthont, nem véletlen, hogy a Hortobágyot az ország legnagyobb „madárszállójaként” tartják számon.
A Duna-Tisza közén elterülő Kiskunsági Nemzeti Park hazánk másodikként alapított nemzeti parkja.
Méltán híres a vidék homokos és szikes pusztáiról, amit a holtágak, az ártéri erdők, mocsarak, valamint a löszpartok tesznek megismételhetetlenül egyedivé. A zsombékos, mocsaras részek gémeknek, kócsagoknak adnak otthont, de a környéken fészkel az ugartyúk is.
A szárazabb vidékeken a növényvilág bizonyul specifikusnak, és ezeken a területeken a rovarvilág az, ami kiemelésre méltóan gazdag.