VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
A nők már 3000 évvel ezelőtt készítettek maguknak arcpakolást gyógynövényekből. Ma is sokan kedveljük, mert rövid idő alatt látványosan megszépíti a bőrt. Nincs más olyan szépségápoló szer, amely ennyire hatékony lenne: a száraz bőrt puhává és rugalmassá teszi, a tág pórusokat összehúzza, a kivörösödött, viszkető arcbőrt megnyugtatja, a sápadtat felfrissíti, rózsás árnyalattal gazdagítja.
1. Bőrtisztító pakolás
Zsíros és normál bőrre való. Felduzzasztja a bőr felső szarurétegét. Az elhalt bőrlemezkék megpuhulnak, és a maszk segítségével eltávolítható a fölösleges zsír. Az arcbőr sokkal finomabb és tisztább lesz. A sűrű, hűvös maszk alatt javul a vérkeringés, felfrissül a bőr. A száradó pép feszíti a bőrt, így az simábbnak, fiatalosabbnak látszik majd.
Vastag rétegben oszlasd a bőrödön, és 20 percig hagyd rajta. Amikor a víz elpárolog, a maszk megszilárdul, amit végül vízzel felpuhítasz és lemosol. Az arcizmaidnak nyugalomban kell lenniük, hogy a maszk ne repedezzen meg, és a hatását kifejthesse.
2. Hidratáló pakolás
Akkor érdemes használnod, ha feszül a bőröd a szárazságtól. A hatása hasonlít a normál arckréméhez, de ásványi anyagokban és zsírban gazdag, ezért szigeteli a bőrt, és nem párolog el belőle a nedvesség. A felhalmozódó folyadéktól a szaruréteg megdagad és fellazul, így könnyebben átengedi a hatóanyagokat. Legalább 20 percig hagyd a bőrödön. A be nem szívódott maradványokat egy száraz arckendővel töröld le. Utólagos krémezésre nincs szükség.
3. Zselépakolás
A zselé hűvös és tiszta érzést kelt. Gyorsan felfrissíti és nedvességgel látja el a bőrt. 5-10 perc alatt kifejti a hatását, és alig látszik, ellentétben a többi arcpakolással. A hatóanyagok a bőrfelületen vékony filmréteget képeznek. Akkor használd, amikor fáradtnak látod a bőrödet, feszesebb és hamvasabb lesz tőle.
4. Bőrradír (peeling)
A „peeling” angol szó jelentése: „meghámozni”. A bőr leradírozása úgy történik, hogy az apró szemcsék és a szaruréteget feloldó anyagok segítségével lecsiszoljuk és megtisztítjuk a bőrt.
Normál, zsíros és pattanásos bőrön egyaránt alkalmazható. A krém formájú bőrradírt nedvesen kell a bőrbe masszírozni, majd leöblíteni.
A maszkként használatos bőrradír filmréteget képez, és száradás után lehúzható a rátapadt faggyúval, szennyeződésekkel és levált szarulemezkékkel együtt.
A begyulladt pattanásokat irritálhatja a bőrradírban lévő csiszolóanyag, ezért inkább zselémaszkot érdemes helyette alkalmazni.
5. Arcmaszk előtt és után
Mielőtt az arcmaszkot felviszed, mindig tisztítsd meg a bőrödet. A szemedet hagyd ki. A krémpakolást és a zselés pakolást a szemedre is kenheted, csak arra vigyázz, hogy a szempilláidhoz ne kerüljön túl közel. A javasoltnál hosszabb ideig ne hagyd az arcodon a pakolást.
Még intenzívebb a hatás, ha 10 perccel az arcmaszk használata előtt meggőzölöd az arcodat, mert a bőr megpuhul, a pórusok kitágulnak, és a hatóanyagok hatékonyabban felszívódnak. A megszilárdult maszkot meleg vízzel megnedvesített, enyhén kifacsart kendővel, óvatosan, nyomkodó mozdulatokkal lazítsd fel és töröld le, majd öblítsd le folyó vízzel.