Fontos, hogy ismerjük a saját értékünket, és tudjuk, mit keresünk egy partnerben. Ám ha elvárásaink túlságosan magasak, az éppen úgy kudarcra ítélheti a szerelmi életünket, mint az, ha túl alacsonyra tesszük a lécet.
Amikor a szerelmet keressük, természetes, hogy az ideális partnert képzeljük magunk elé. Megfelel az elvárásainknak, képzeletbeli listánk minden tételének? Bár semmi baj nincs azzal, ha tudjuk, mit szeretnénk egy partnerben, az már problémákat vethet fel, amikor annyira ragaszkodunk ehhez az elképzeléshez, hogy mereven elzárkózunk a valódi szerelmi lehetőségek elől. Annyira a dobozok kipipálására összpontosítunk, hogy esetleg elengedünk valakit, aki valami mélyebbet és teljesebbet nyújthatna nekünk, mint amit elképzeltünk.
Nehéz lehet elengedni ezeket az elvárásokat, de ha egészséges, tartós kapcsolatra vágysz, három kulcsfontosságú dolgot kell először elfogadnod.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/3 A tökéletes partner nem létezik
Mindannyian úgy nőttünk fel, hogy van valamilyen elképzelésünk arról, milyen lesz a tökéletes partnerünk - valaki okos, vicces, vonzó, kedves, és talán még a haja is szép. A probléma ezzel azonban az, hogy nem a valóságon alapul. Sok ilyen romantikus ideál a gyermekkori fantáziákból vagy a népszerű, kulturális narratívákból származik arról, hogy milyennek kellene lennie a szerelemnek. Ez az elképzelés „az igaziról”, aki majd levesz a lábadról, és minden tételt a kistádon kipipál, egyszerre csábító és félrevezető.
A valóság az, hogy a tökéletes partner valószínűleg nem létezik. Az igaz szerelemnek sokféle formája van, és ritkán, vagy soha nem tökéletes. És bár lehet, hogy soha nem találsz olyasvalakit, aki a listád minden tételének megfelel, találhatsz valakit, aki kedves, szerető és odaadó. Minél hamarabb elengeded a hibátlan partner gondolatát, annál hamarabb megnyílsz egy olyan kapcsolat előtt, amely hiteles és teljes értékű.
2/3 Nem mindig ugyanazokat a dolgokat fogjátok akarni
Az egyik legnehezebb igazság, amit el kell fogadni egy kapcsolatban, hogy te és a partnered sosem fogjátok mindig pontosan ugyanazokat a dolgokat akarni. Mindannyiunknak megvan a saját egyedi személyiségünk, vágyaink és igényeink. Bár lehet, hogy találtál valakit, aki sok mindenben osztozik az érdeklődési körödben, elkerülhetetlen, hogy lesznek különbségek - némelyik nagy, némelyik kicsi.
A kiegyensúlyozott, egészséges szerelem kulcsa, hogy elfogadjuk, hogy nem mindig fogunk egyetérteni a partnerünkkel. Ahelyett, hogy megpróbálnád a partneredet a saját magad képére formálni, ismerd fel a különbözőségetekben rejlő értéket. Ezek a különbségek valójában dinamikusabbá és érdekesebbé tehetik a kapcsolatot; elvégre hogyan másképp találkozhatnátok új perspektívákkal és tapasztalatokkal, amelyek külön-külön nem lennének az érdeklődési körötökben?
A kompromisszum talán nem hangzik romantikusan, de ettől még minden stabil kapcsolat alapvető része; a szerelem nem arról szól, hogy az egyik fél mindig mindent megkap, amit akar. Ez azt jelenti, hogy néha el kell engedned bizonyos elvárásokat, vagy áldozatokat kell hoznod a kapcsolat érdekében.
Az igazság az, hogy a kompromisszum nem ugyanaz, mint kevesebbel beérni. És bár csábító lehet egy olyan fantáziakapcsolatot kergetni, ahol nincs szükség kompromisszumra, a keserű igazság az, hogy ilyen kapcsolat nem létezik. A rövid távú fantáziaképek kergetése gyakran éppen a probléma és nem a megoldás. A fantáziák arról, hogy mi van vagy lehet „odakint”, a mostani kapcsolatodon kívül, gyakran rossz helyettesítőjévé válhat annak, amid már megvan.