Mit tehetsz, ha szorongó típus vagy?

Nagy Niki,
Ha gyakran érzed magadon, hogy pánikolsz, mindenféle problémán agyalsz órákon keresztül anélkül, hogy megoldást találnál rá, akkor bizony könnyen lehet, hogy te is szorongó típus vagy. Ezt a betegséget nem érdemes lazán venni, mert rosszabbodása esetén megkeserítheti a mindennapjaidat – jó hír viszont az, hogy ha tudod magadról, hogy szorongástól szenvedsz, könnyen javíthatsz a helyzeten, és kordában tarthatod a vörös szemű szörnyet.
1/8 A mentális betegségekről
1/8 A mentális betegségekről
A mentális betegségeket hajlamosak vagyunk lesemmizni, főleg akkor, ha nem ütik meg azt az ingerküszöböt, amitől valakit „őrültnek” titulálunk – gyakran nem vesszük komolyan a depresszióval, szorongással, vagy más, a mindennapi életet igenis megnehezítő problémával küzdő embereket.
Sokszor hallani az olyan korántsem segítőkész tanácsokat, hogy „majd elmúlik”, vagy „ne idegeskedj”, esetleg: „gondolj valami vidám dologra” – ezek egyáltalán nem javítanak a helyzeten, sőt, gyakran csak azt mutatják, mennyire elbagatellizáljuk még a 21. században is a kevésbé súlyosnak tekintett mentális problémákat.
2/8 A görcsös szorongásról
2/8 A görcsös szorongásról
Ilyen a szorongás is (angolul talán ismerősebb lehet a neve, anxietynek hívják), ami rengeteg embert érint, mégis legtöbben azt sem tudják, a folyton izguló, görcsölő és túlkomplikáló gondolkodásmódjuk tulajdonképpen betegség, és több tízezren szenvednek benne.
A szorongó ember agya folyton jár, folyton aggódik, és elképzel minden lehetséges rossz eseményt és végkimenetelt, amit csak lehet, akár egészen addig, míg pánikrohamot nem kap.