Karcsúsít és jó a szívnek: 5 tudományos érv a csokievés mellett

Sándor Alexandra,
Felejtsd el, hogy a csoki bűntudatkeltő főgonosz lenne! Mértékletes fogyasztással, és a megfelelő minőségű ét változatot majszolva ugyanis egyenesen csodát tehetsz magaddal. Elismert nemzetközi szaklapokból gyűjtöttük össze, hogy az orvosok miért javasolhatják akár kiegészítő kezelésnek.
1/6 Csökkentheti a koleszterinszinted
1/6 Csökkentheti a koleszterinszinted
A magas kakaótartalmú étcsokoládé hozzájárulhat a „rossz”, úgynevezett LDL-koleszterinszint csökkentéséhez.
A The Journal of Nutrition folyóiratban megjelent kutatás alapján a benne lévő növényi szterolok, valamint flavonoidok képesek rá, hogy megtisztítsák a felesleges zsiradéktól a véredet.
Ami a vérzsírt illeti, három értékkel találkozhatsz egy általános vérkép leletében: az LDL mellett ott a szintén veszélyes triglicerid, továbbá a „jótékony” HDL is. (A két rövidítés alapján az angol Low-density Lipoprotein és a High-density Lipoprotein kifejezés képezi. Alacsony és magas sűrűségű zsírfehérjékről van tehát szó.)
Az egészséges határok között tartott koleszterinszint visszaszorítja az érelmeszesedés, a magas vérnyomás, a koszorúér-betegség és sok egyéb szív-érrendszeri probléma kockázatát.
Márpedig Magyarországon mindkét nemnél ezek a kórképek vezetik a haláloki listát…
2/6 Megelőzheti a szellemi hanyatlást
2/6 Megelőzheti a szellemi hanyatlást
Napi két bögre forró csokoládé elkortyolása segíthet abban, hogy az évtizedek múlásával is szellemileg friss maradj – állítják a Harvard Egyetem Orvosi Iskolájának munkatársai.
„Mivel az agy különböző régióinak több energiára van szükségük bizonyos feladatok végrehajtásához, kulcsfontosságú, hogy ezek vérkeringése megfelelő legyen” – fejtegette a kutatást vezető Farzaneh A.
Sorond.Az idegrendszer és a vérkeringés együttműködését egyébként „neurovaszkuláris csatolásnak” hívják a szakértők, s elsősorban azért vizsgálják, mert óriási szerepet játszhat a leépüléssel járó betegségek kialakulásában, többek között az Alzheimer-kóréban is.
Noha a harvardi felmérés kifejezetten az idősekre irányult, mi azt mondjuk, érdemes mielőbb elkezdeni a megelőzést!