„Egy nő két dologért lehet mindenre képes: hogy legyen gyereke, vagy hogy ne legyen” – tartja a mondás. Akár mostanában töröd a fejed családbővítésen, akár csak hosszú évek múlva tudod magad anyaszerepben elképzelni, nem árt tisztában lenned vele, milyen életmódbeli döntések befolyásolják rövid- és hosszú távon a termékenységed.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/7 Védekezés nélküli szex
Árt! A chlamydia-fertőzés tünetek hiányában gyakran sokáig kezeletlenül marad, de tulajdonképpen szinte mindegyik nemi úton terjedő betegség kórokozói felkúszhatnak a petefészkedig, ahol aztán hátráltatják a petesejtek termelését vagy kilökődését.
A kanadai orvosok nemrég „szuperkankót” azonosítottak, amely nem reagál a jelenleg forgalomban lévő antibiotikumokra. Úgyhogy, ha legközelebb elkap a hév, jusson eszedbe, hogy nem csak a saját életedről döntesz…
Árt! Minden egyes slukkal megrövidíted a petesejtjeid élettartamát. Kutatások bizonyítják, hogy a cigarettázó nőknél négy évvel(!) korábban jelentkezik a menopauza, teherbe esés esetén pedig sokkal nagyobb arányban fordul elő náluk vetélés.
Az sem ritka, hogy a babájuk normálisnál alacsonyabb súllyal születik. Ha valaha is szeretnél tehát csemetét, ideje leszokni! A passzív dohányzás gyerekekre gyakorolt hatásáról még nem is beszéltünk…